Najlepsze Domy
Poznaj udany przepis na harmonię w łazience

Poznaj udany przepis na harmonię w łazience

Są połączenia, które nigdy nie zawodzą, zestawienia, które zawsze wyglądają doskonale. Wzór drewna i biel uzupełniają się nawzajem i pozwalają urządzić łazienkę pełną harmonii i spokoju. Inspiracje naturą i najjaśniejsze odcienie bieli to pewna recepta na pełną równowagi aranżację.

Połączenie bieli i drewna to jedno z najbardziej uniwersalnych i pięknych zestawień aranżacyjnych. To także mariaż dwóch aktualnych trendów – wracającej do łask i znowu docenianej przez projektantów bieli oraz wzorów inspirowanych naturą, które wpisują się w filozofię biophilic, uwzględniającą we wnętrzach związek człowieka z przyrodą.

Biel bez towarzystwa może wyglądać zbyt sterylnie. Wzór drewna stosowany bez umiaru może zmniejszyć optycznie i przytłoczyć przestrzeń. Razem za to pozwolą wykreować wnętrze, w którym wszystko pozostanie w równowadze – elementy wzorzyste i gładkie, ciemniejsze i ultrajasne.

Możemy bezpiecznie bawić się proporcjami i szukać dla siebie najlepszych rozwiązań. Na przykład zestawiać białe płytki z szafkami o frontach naśladujących wzór drewna lub, odwrotnie, olśniewająco białe szafki z płytkami drewnopodobnymi. W obu zestawieniach świetnie wypadną meble łazienkowe z nowej kolekcji Lara marki Cersanit.

Przepis na styl

Wzór drewna i biel to jedne z najmodniejszych rozwiązań w łazience, zwłaszcza wtedy, gdy występują razem. Szafki o frontach z wzorem drewna, takie jak meble Lara w odcieniu orzecha, wpasują się w styl nowoczesny, ale też i vintage.

Różne aranżacje osiągniemy w zależności od doboru dodatków – okrągłe lustro w stylu lat 60. da inny efekt niż bardziej nowoczesna, lustrzana tafla zajmująca część ściany. Styl zróżnicujemy również poprzez dobór baterii umywalkowych, uchwytów na ręczniki czy dodatkowych akcesoriów. W obu aranżacjach idealnym tłem dla wzorowanych na drewnie frontów będą białe płytki.

Jeśli z kolei na ścianę lub podłogę wybierzemy płytki drewnopodobne, warto znaleźć dla nich przeciwwagę w postaci białych frontów. Takie szafki będą wyglądać szlachetnie i nowocześnie. Doskonale wpiszą się na przykład w styl modernistyczny.

Mogą stać się składnikiem łazienki wzorowanej na pełnych klasy wnętrzach nowojorskich, ale też – jeśli zdecydujemy się na bardziej dekoracyjne dodatki – zaaranżowanej w stylu glamour.

Bez dobrej szafki ani rusz

Meble łazienkowe to sposób na wizualne uporządkowanie przestrzeni, a także wprowadzenie ładu do przechowywanych rzeczy. To miejsce na wszystkie drobiazgi, kosmetyki i środki czystości. Dobry wybór będzie procentował latami – na co więc zwrócić uwagę przy zakupie mebli?

Ważna jest trwałość, łatwość montażu i dodatkowe rozwiązania zwiększające komfort użytkowania, takie jak na przykład system cichego domykania, w który wyposażone są szafki Lara.

Szczególnie godne polecenia są meble podwieszane, które zdecydowanie ułatwiają mycie podłogi. Duży wybór rozmiarów, możliwość montażu  na ścianie i ergonomiczne formy sprawiają, że meble Lara to dobre rozwiązanie także do małych łazienek.

Dopasowanie doskonałe

Dzięki szafce umywalkowej mamy pod ręką wszystkie potrzebne do pielęgnacji kosmetyki
i akcesoria. Zagospodarowujemy przestrzeń pod umywalką i jednocześnie ukrywamy syfon
i elementy doprowadzające wodę do baterii. W kolekcji Lara mamy do wyboru trzy rozmiary szafek podumywalkowych – o szerokości 50, 60 lub 80 cm.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!