REKLAMA
Najlepsze Domy
Postaw na trendowe kolory inspirowane świętami

Postaw na trendowe kolory inspirowane świętami

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Szykujemy się do niego i chcemy, aby były one niezapomniane. Dużo czasu spędzamy z rodziną w domu, więc poświęcamy wystrojowi wnętrz szczególną uwagę. Wielu z nas świąteczną aurę chciałoby zatrzymać na dłużej. Jak to zrobić? Na przykład za pomocą kolorów.

Przygotowania do świąt sprzyjają drobniejszym remontom i upiększaniu domu. W ten niepowtarzalny czas chcemy, aby wnętrza prezentowały się pięknie i przytulnie. Gdy już opadną igły na choince, świąteczny klimat w domu pomoże utrzymać zastosowanie królujących o tej porze roku kolorów.

Szczególnie, że właśnie w sezonie 2017/2018 obserwujemy silny powrót do intensywnych barw we wnętrzach. Poniższe inspiracje kolorystyczne będą stanowić świetną oprawę świąt, a także stworzą wyjątkowy klimat przez cały rok. Celem jest przytulne i ciepłe wnętrze, a ta potrzeba nie przemija.

Ciemna zieleń

Szmaragdowy i malachitowy to niewątpliwie jedne z najbardziej pożądanych kolorów mijającego roku. Wszystko wskazuje na to, że moda na nie tylko przybierze na sile w 2018 roku. We wnętrzach królowały na meblach (mięsiste obicia) i dodatkach, takich jak zasłony.

Kolor świątecznej choinki świetnie będzie prezentował się także na ścianach. Polecane są pojedyncze ściany w tym kolorze lub tapety z motywem roślinnym lub geometrycznym.

Żurawinowy

Żurawinowy, czyli chłodny odcień czerwieni o średnim nasyceniu, sprawdzi się idealnie na dodatkach – zasłonach, poduszkach, ale także na pojedynczych ścianach lub w postaci wymalowanych nim wzorów, np. pasów koloru. Świetnie komponuje się z bielą, szarościami, beżami, a także drewnem – rodzimym i egzotycznym.

Żółcie i ciepłe beże

Kolory te nawiązują do ognia kominka, płomienia świątecznej świecy i złotych dodatków. Ocieplają wnętrze i nadają mu przytulności. W przeciwieństwie do świątecznych czerwieni, barwy te dobrze sprawdzą się na dużych powierzchniach i wszystkich ścianach.

Ponadczasowa biel

Biel to oczywisty wybór dla wielu Polaków, ale kolor ten także nawiązuje do atrybutu świąt – mało kto wyobraża sobie przecież święta bez śniegu. Idealnie sprawdza się na ścianach, drewnianych meblach, ale jest mniej wygodny w przypadku materiałowych dodatków. Biel świetnie komponuje się z czerwienią i zielenią, a także wszystkimi innymi intensywnymi barwami.

Ciemne ściany

Ciemne kolory powszechnie uważane są za problematyczne. Rzeczywiście, w przypadku tanich, niesprawdzonych farb mogą blaknąć, a także tworzyć podczas malowania nieestetyczne zacieki. W przypadku ciemnej zieleni i czerwieni blaknące ściany mogą być dużym rozczarowaniem.

Pomoże tego uniknąć farba dobrej jakości, stworzona z myślą o trwałych, żywych kolorach i świetnym kryciu, np. Brandicolor marki Sigma Coatings. Jest ona dostępna od ręki w aż 6000 odcieniach, co zapewnia idealne dopasowanie do konkretnego wnętrza i upodobań.

Jeśli planujemy remont przed samymi świętami, warto upewnić się także, że produkt będzie bezpieczny dla całej rodziny – bezzapachowy i ekologiczny. W tym czasie chcemy bowiem czuć zapach choinki i piernika, a nie schnącej farby.

Czytaj także: Wnętrzarskie trendy na święta

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!