Najlepsze Domy
Pomysł na funkcjonalną sypialnię

Pomysł na funkcjonalną sypialnię

Odpowiednio urządzona sypialnia powinna stworzyć klimat, w którym z chęcią będziemy spędzać czas. Fot. Agata SA
Odpowiednio urządzona sypialnia powinna stworzyć klimat, w którym z chęcią będziemy spędzać czas. Fot. Agata SA
Jesienią bardzo ważne jest, aby mieć swój azyl. Odpowiednio urządzona sypialnia powinna stworzyć klimat, w którym z chęcią będziemy spędzać czas. Podpowiadamy, jak stworzyć własne przytulne wnętrze!

Aranżując sypialnię najczęściej zwracamy uwagę na to, aby była przytulna, funkcjonalna i zgodna z naszym stylem. Jak więc ją urządzić, aby spełniała wszystkie nasze wymagania? Poniżej znajdziesz wskazówki od ekspertów salonów Agata, na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli i dodatków, abyś nie tylko czuła się w sypialni komfortowo, ale również znalazła swój azyl po ciężkim dniu.

1. Postaw na kolor

Według Instytutu Pantone, kolor fioletowy został uznany za najmodniejszy odcień roku 2018. Chcesz, aby Twoja sypialnia była urządzona modnie i zgodnie z panującymi trendami? Wybierz dodatki w tym odcieniu lub przemaluj jedną ze ścian. Jeśli jednak fiolet nie jest Ci bliski – wybierz swoją ulubioną barwę i poszukaj dodatków, które najbardziej odpowiadają Twojemu stylowi: narzuta, poduszki,
a może kolorowe lampki? Jeśli meble w Twojej sypialni są w jasnych odcieniach – większość mocnych
i pastelowych kolorów będzie idealnym uzupełnieniem. Jeśli jednak Twoje meble są w ciemnych barwach – jasne dodatki spełnią swoją rolę.

2. Łóżko podstawą komfortu

Niezależnie od panujących trendów, najważniejszym i najbardziej przemyślanymi zakupami do Twojej sypialni powinny być łóżko i materac. Nie tylko gwarantuje komfort, ale też wpływa na stylizację całej aranżacji, ze względu na swoje centralne położenie. Każdy sezon niesie ze sobą różnorodne wzory ram i łóżek, jednak najważniejsze jest dopasowanie mebla do swoich potrzeb. Równie istotnym dla wypoczynku elementem łóżka jest materac. Przy zakupie nowego materaca należy zwrócić uwagę, czy jego specyfika jest odpowiednia do naszego wzrostu i wagi. Obecnie mamy ogromny wybór materacy z różnorodnym wypełnieniem: piankowym, lateksowym, sprężynowym czy kieszeniowym. Istotne jest, aby technologia i użyte tworzywa zapewniały odpowiednie podparcie i ułożenie kręgosłupa, dlatego warto sugerować się własną wygodą. Dopiero gdy wybierzesz materac – poszukaj odpowiedniej ramy. Dzięki szerokiej ofercie łóżek i materacy w salonach Agata na pewno znajdziesz coś dla siebie!

3. Sztuka przechowywania

Jeśli twoja sypialnia przytłacza Cię ze względu na nadmiar rzeczy – najwyższy czas na porządki! Minimalizm, szczególnie w sypialni wprowadza harmonię i sprawia, że czujemy się bardziej odprężeni. Jeśli więc na krześle czy w szafie zalegają rzeczy, które jesienią Ci się nie przydadzą, koniecznie je posegreguj i schowaj do odpowiednich pudełek. Wybór pojemników do przechowywania jest obecnie tak duży, że na pewno znajdziesz takie, które pasują do Twojej aranżacji. Świetnym rozwiązaniem dla nadmiaru rzeczy są łóżka, które posiadają pojemniki do przechowywania. Zatem pozostaw tylko to, co faktycznie będzie użyteczne. Możesz również schować pudełka z rzeczami pod łóżko czy na dno szafy. Zobaczysz, że zupełnie inaczej, lepiej funkcjonuje się w uporządkowanych czterech kątach.

4. Pamiętaj o ulubionych tekstyliach

Przy urządzaniu przestrzeni sypialni bardzo ważny jest dobór dodatków. Możesz eksperymentować
z wyborem pościeli czy też zasłon, których zmiana sprawi, ze przestrzeń nabierze charakteru. Zasłony w modnych, kwiecistych wzorach, zestawione z jasnymi meblami to rozwiązanie dla osób, które potrzebują ożywienia przestrzeni. Jeśli jesienią zatęsknisz za latem – pamiątki z wakacji, czy też rodzinne fotografie w modnych ramkach nie zburzą harmonii i ładu wokół Twojego łóżka, wręcz przeciwnie – stworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Możesz także wybrać dodatki, które nie posiadają wzorów, wówczas z łatwością dopasujesz je do swoich ulubionych mebli i stworzysz spójne i spokojne wnętrze, które zawsze będzie wyglądało modnie. Pamiętaj tylko o umiarze w eksponowaniu tych przedmiotów, aby Twoja przestrzeń nie stała się przytłaczająca.

źródło: Agata SA

Czytaj także: Jesienne dodatki do wnętrz.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!