Najlepsze Domy
Pokój dziecka urządzony z fantazją

Pokój dziecka urządzony z fantazją

Dzieci zawsze mają wiele ciekawych pomysłów, dlatego warto zapewnić im przestrzeń sprzyjającą rozwijaniu kreatywności.

Aranżacja pokoju dziecka to niełatwe zadanie. Ważne jest bowiem, by stworzyć oryginalny kącik, który sprosta oczekiwaniom dziecięcej wyobraźni, a jednocześnie zapewni odpowiednie warunki zarówno do zabawy, jak i odpoczynku. Wydaje się to zbyt trudne? Niekoniecznie! Wystarczą kolorowe farby o wyjątkowych właściwościach, które przeniosą młodych domowników wprost do krainy fantazji.

Nic tak nie pobudzi ciekawości świata, jak pokój rodem z kosmosu. W takim pomieszczeniu na ścianach świetnie sprawdzi się głęboki odcień (np. M350 Ink farby Optiva Satin Matt 7). Na granatowym tle nie może też oczywiście zabraknąć gwiazd i księżyca – malując je kryjącą farbą perłową Taika Pearl Paint, uzyskamy piękny efekt nocnego nieba.

A jak sprawić, by magiczny klimat był zachowany również po zgaszeniu światła? Pomoże w tym transparentny laserunek fluorescencyjny Taika Glow, który sprawi, że pociecha poczuje się jak prawdziwy astronauta.

W pokojach małych dziewczynek często króluje róż. Nic dziwnego – wprowadza do pomieszczenia beztroski nastrój, wprost idealny dla księżniczki. Doskonałą bazę dla dziewczęcego wystroju będą stanowiły ściany w apetycznym odcieniu H336 Candyfloss. Zestawiając je z kolorowymi elementami wyposażenia wykreujemy urocze wnętrze, które codziennie będzie wzbudzało pozytywne emocje.

Jeszcze więcej cukierkowego klimatu do aranżacji wprowadzi motyw tęczy. Namalowana przy użyciu farby tablicowej Liitu będzie wyjątkową dekoracją, a zarazem miejscem, w którym dziecko swoje zdolności plastyczne może rozwijać bezpośrednio na ścianie, bez obawy jej zniszczenia.

Małym wielbicielom natury spodoba się energetyczny pokój na wzór prawdziwej farmy. W roli głównego tła sprawdzi się farba Optiva Matt 7 w pastelowych barwach Y370 Capri oraz V389 Yellow Transparent. Z kolei stodołę czy drzewko pomoże wykreować farba tablicowa Liitu w delikatnym odcieniu zieleni J383 Tinkerbell. Taka sceneria uzupełniona towarzystwem pluszowych zwierzęcych przyjaciół zapewni maluchom fantastyczną zabawę każdego dnia.

Źródło: Nowe mieszkanie - zobacz jak je zaaranżowano.

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!