REKLAMA
Najlepsze Domy
Podpowiadamy jak stworzyć niebanalny i funkcjonalny przedpokój

Podpowiadamy jak stworzyć niebanalny i funkcjonalny przedpokój

Jak ważne jest pierwsze wrażenie, wie każdy z nas. Dlatego przedpokój, który jest wizytówką naszego wnętrza, powinien być niebanalnie zaaranżowaną przestrzenią. Podpowiadamy jak sprawić, by stylowe i praktyczne rozwiązania witały nas już od progu.

Podczas urządzania mieszkania pomieszczeniom przechodnim poświęcamy zazwyczaj najmniej czasu. A to duży błąd, bo kryją one w sobie spory aranżacyjny potencjał i… wyzwanie. Szczególnie przedpokój, który stanowi wizytówkę naszego wnętrza i decyduje o pierwszym wrażeniu.

Dlatego ważne jest, aby był zaaranżowany zarówno stylowo, jak i funkcjonalnie. A to niezwykle trudne zadanie – ponieważ przedpokój to zazwyczaj mało ustawne pomieszczenie, w którym musimy znaleźć miejsce na wiele przedmiotów.

Ponadto narażone jest na wilgoć, piach, zabrudzenia i uszkodzenia. Jak sprawić zatem, by przedpokój zachwycał nienagannym wyglądem przez dłuższy czas?

Z pomocą przychodzi marka Vox i system ścienny Kerradeco, który jest efektownym wykończeniem wnętrza i jednocześnie jego doskonałym zabezpieczeniem.

Z Kerradeco stworzysz niebanalnie zaaranżowany przedpokój, któremu niestraszne są mokre kurtki, buty i parasole. Marka Vox prezentuje kilka aranżacyjnych inspiracji, jak przedpokój zamienić w miejsce efektowne i funkcjonalne zarazem!

Ściana o nienagannym wyglądzie

Pierwszą – i najważniejszą – zasadą, którą należy się kierować podczas urządzania przedpokoju, jest wybór dobrych jakościowo materiałów. Naturalne drewno, ozdobna tapeta czy wyszukany kolor farby mogą ciekawie wyglądać na ścianie, ale należy zastanowić się, czy przetrwają wilgoć, otarcia i inne uszkodzenia, z którymi będą musiały się zmierzyć na co dzień. Warto wybrać takie rozwiązanie, które zastąpi te materiały, ale będzie od nich trwalsze, odporniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

System ścienny Kerradeco to nowoczesne panele składające się z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, a także na wodę i wilgoć.

To idealny wybór do tak wymagających pomieszczeń, jak hol. Są one łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. A to szczególnie ważne w przechodnim pomieszczeniu, do którego wchodzimy w butach i odzieży wierzchniej, opieramy się o ściany, wieszamy na nich kurtki, a nawet sprzęt sportowy: rower czy deskorolkę.

Panele Kerradeco są łatwo zmywalne, dzięki czemu bez problemu można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia i cieszyć się nienagannymi ścianami przez długi czas.

Spójność przede wszystkim

Skoro przedpokój jest zapowiedzią tego, co można spotkać w dalszych częściach naszego mieszkania, ważna przy jego urządzaniu jest też zasada spójności – zarówno pod względem stylistyki, jak i kolorystyki. Nicią łączącą pomieszczenia mogą być kolory, materiały, kształty. Mogą one pojawić się na jednej wybranej powierzchni – jako dominanta, akcent lub kontrapunkt.

Dzięki systemowi Kerradeco styl wnętrza można stworzyć za pomocą odpowiednio dobranego wzoru paneli, które jednocześnie będą pełnić funkcję praktyczną: zabezpieczą ścianę przed uszkodzeniami i wilgocią. Na takim tle można z powodzeniem zamontować wieszak na ubrania, a nawet – na rower.

Kerradeco to ponad dwadzieścia dekorów nawiązujących do naturalnego kamienia, drewna, betonu czy postarzanej blachy. Drewniana ściana sprawdzi się idealnie we wnętrzach skandynawskich, a betonowa wprowadzi industrialny klimat już od progu. W ofercie marki Vox jest również ponadczasowa biel oraz bezpieczne i stale modne szarości.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!