Najlepsze Domy
Podłoga w pokoju dziecka

Podłoga w pokoju dziecka

Podłoga w pokoju dziecka powinna być przede wszystkim odporna na intensywną eksploatację, łatwa do czyszczenia, a do tego prosta w montażu.

Podłoga w pokoju dziecka powinna być przede wszystkim odporna na intensywną eksploatację, łatwa do czyszczenia, a do tego prosta w montażu.

Pokój dziecka to jego prywatna przestrzeń w domu. Oczywiście chcesz, aby był on możliwie jak najbardziej przytulny. Czy twoja córka marzy o własnej mini-komnacie księżniczki z różowymi ścianami? Czy twój syn nie toleruje u siebie innych dekoracji niż samochody wyścigowe? A może chcesz odejść od tradycyjnych schematów? W każdym przypadku ważny jest wybór podłogi odpornej na intensywną eksploatację, łatwej do czyszczenia, a do tego niezwykle prostej w montażu.

Najlepszym wyborem będą podłogi laminowane i winylowe marki Quick-Step, które są ciepłe i przyjemne w dotyku. Dodatkowo ogromny wybór wzorów, faktur i kolorów wiernie oddających strukturę naturalnych materiałów pozwala na aranżację wnętrza w dowolnej stylistyce. Warto dodać, że podłogi są w pełni bezpieczne dla zdrowia dzieci, ponieważ do ich produkcji nie używa się formaldehydu. Dobrze sprawdzi się również podłoga drewniana, która dzięki starannie wyselekcjonowanym surowcom gwarantuje wysoką trwałość. 

  • Kasia z Arbiton,

    Coraz chętniej w pokojach dziecięcych stosowane są panele winylowe. Ich ogromnym atutem jest odporna na uszkodzenia i wodoodporna struktura, co możliwe jest dzięki wykorzystaniu w produkcji rdzenia mineralnego (Arbiton HD Mineral Core). Łatwo utrzymać je w czystości, co jest bardzo ważne przy wszelkich dziecięcych szaleństwach i zabawach. Panele winylowe są przyjazne dla alergików. Są ciepłe w dotyku dla bosych stópek i świetnie nadają się na ogrzewanie podłogowe.