REKLAMA
Najlepsze Domy
Poczuj luksusową fakturę marmuru na co dzień

Poczuj luksusową fakturę marmuru na co dzień

Jednym z wiodących trendów w aranżacjach wnętrz na bieżący rok jest niezaprzeczalnie marmur. Charakterystyczny żyłkowany wzór triumfuje również w innych sferach, takich jak odzież, akcesoria, biżuteria, a nawet papeteria. Kluczem jest stosowanie go w umiarkowanych ilościach i w odpowiednim otoczeniu – jako atrakcyjny dodatek.

Żyłkowany rysunek i charakterystyczne wybarwienia marmuru od lat są synonimem dobrobytu, elegancji i szyku. Najpiękniejsze budynki świata, takie jak katedra Santa Maria del Fiore we Florencji czy indyjski Taj Mahal zostały zbudowane właśnie z marmuru, surowiec ten dominował także w rezydencjach zamożnych Greków i Rzymian.

Współcześnie także pragniemy przenieść do naszych domów piękno szlachetnego kamienia, a pozwalają nam na to… najnowsze technologie, dzięki którym powstają materiały do złudzenia przypominające naturalny marmur, jednak o daleko lepszych parametrach technicznych i użytkowych. Mowa o najnowszych konglomeratach kwarcytowych z linii Noble firmy Technistone, które dają niemal nieograniczone możliwości zastosowania.

Marmurowe detale

Dzisiejsze zamiłowanie do marmurowych wzorów ma jednak zgoła inną postać niż przed wiekami. Marmur występuje w postaci drobnych przedmiotów codziennego użytku, które stają się kunsztownymi dziełami sztuki.

Powstają charakterystyczne okleiny na laptopy, podkładki pod mysz czy długopisy, które dopełniają aranżacji ekskluzywnych biur w wielkomiejskim stylu. Natomiast biżuteria z marmurowym oczkiem, torebka z żyłkowanym nadrukiem czy „marmurowy” manicure są oryginalnym uzupełnieniem eleganckich stylizacji modowych.

Zabawa fakturą i kolorem marmuru odbywa się także w sferze aranżacji wnętrz, gdzie technologia pomaga nam spełnić marzenie o połączeniu luksusowego wzoru i nowoczesnej kompozycji. Marmur we współczesnych wnętrzach prezentuje się lekko, wręcz nonszalancko, jednak dzięki umiejętnemu połączeniu ze stosownymi dodatkami, nie traci nic ze swojej elegancji.

Przepis na ekskluzywne, jednak bezpretensjonalne wnętrze z wykorzystaniem marmuru tkwi w umiarkowanym jego użyciu, np. w formie niewielkiego stolika kawowego, donic na domowe rośliny, fragmentów posadzki czy ściennych dekoracji.

  Nie jest to już jednak ciężki i zimny marmur, a udoskonalony technologiczne konglomerat kwarcytowy Technistone, który jedną ze swych kolekcji niemal w całości oparł na marmurowych wzorach. Znajdują się wśród nich zarówno ciemne, jak i najbardziej popularne obecnie – jasne wybarwienia, które pozostają najbardziej wdzięczne w samodzielnej aranżacji domu.

Szczypta marmuru we wnętrzach

Trendem, który od dobrych kilku miesięcy króluje w świecie wnętrz jest Scandi Chic, łączący szlachetność marmuru z elegancją złota, miedzi lub srebra. Kluczem do stworzenia gustownej aranżacji jest świadome i umiarkowane wykorzystanie tych surowców, które jako, że posiadają bardzo określony charakter, mogą przytłoczyć wnętrze. Najłatwiej wzór marmuru wkomponować we wnętrze kuchni w formie blatu lub okładziny ściennej tuż nad nim. W jasnych, przestronnych kuchniach spod znaku Scandi Chic zastosować można konglomerat Noble Areti Bianco lub Noble Lusso Champagne.

Oba materiały posiadają bardzo jasne wybarwienie, a ich powierzchnia przetykana jest delikatnymi, szarymi użyleniami. Biały świeży kolor konglomeratu świetnie współgra ze złotymi dodatkami, które można zamienić także na srebrne elementy. Wisząca lampa o satynowej powierzchni, chromowane fronty sprzętu AGD, uchwyty szafkowe czy armatura w kolorze srebra nadadzą kuchni świeżości.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!