Najlepsze Domy
Płytki ceramiczne w salonie

Płytki ceramiczne w salonie

Płytki ceramiczne na podłodze w salonie? Polacy raczej rzadko decydują się na takie wykończenie swojej podłogi w pokoju dziennym. W łazience czy kuchni, jak najbardziej, ale w salonie?

Płytki ceramiczne na podłodze w salonie? Polacy raczej rzadko decydują się na takie wykończenie swojej podłogi w pokoju dziennym. W łazience czy kuchni, jak najbardziej, ale w salonie? Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Po pierwsze płytki ceramiczne kojarzą się z zimnym materiałem, który, zwłaszcza zimą, tworzy nieprzyjemny chłód. A przecież w salonie powinno być ciepło i przytulnie.

Dlatego wolimy drewno lub dywan na podłodze. Dębowy parkiet, panele lub grube wykładziny ocieplają wnętrze nadając mu domowego charakteru. Poza tym płytki wydają się bardzo kruche i podatne na uszkodzenie. Dodatkowo sprawiają wrażenie śliskich. Jest to problem, zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci.

Czytaj także: Ceramika wokół domu

Okazuje się jednak, że większości z tych problemów można uniknąć. Przede wszystki coraz bardziej popularne staje się ogrzewanie podłogowe. Jest to jedno z najbardziej energooszczędnych i komfortowych rozwiązań. Płytki ceramiczne idealnie "współpracują" z ogrzewaniem podłogowym i w zimie zapewniają przyjemny efekt ciepłej podłogi. Poza tym w lecie, w bardzo gorące dni, zapewniają przyjemny chłód, który można dodatkowo spotęgować wpuszczając zimną wodę do przewodów grzewczych "podłogówki".

Kolejną zaletą płytek jest możliwość imitacji dowolnego materiału – kamienia, drewna – oraz tworzenia nieograniczonej ilości wzorów. To daje pełną swobodę aranżacji wnętrza. Ponadto płytki wyposażone są w specjalne powłoki antypoślizgowe i są niezwykle trwałe.

Zapraszamy do naszej galerii, w której prezentujemy kilka modnych wnętrz salonów, w których na podłodze położono płytki ceramiczne.

 • Jola-323,

  Jak ktoś ma ogrzewanie podłogowe to może i fajna opcja, bo płytki są takie zimne. Wolę klasyczne rozwiązania jak drewniana podłoga i do nowego domu zamówiłam mozaikę parkietową w parkietlux. Uważam, że to trwalszy materiał niż drewno jak się go dobrze impregnuje.
 • Ela,

  Podoba mi się !
 • Gość,

  co to za wypoczynek??
 • Zadowolony,

  Fajny patent. Mam płytki w salonie i podłogówkę. Jak dla mnie bardzo ok.