Najlepsze Domy
Pałacowe wnętrza prosto z włoskiej willi

Pałacowe wnętrza prosto z włoskiej willi

Villa La Rotonde jest wspaniałym przykładem architektury Art Deco o niepowtarzalnym uroku, prosto z Monte Carlo. Ta włoska willa odzyskała dawną świetność dzięki realizacji projektu renowacyjnego przez NG – Studio Interior Design, we współpracy z producentem marmuru  Margrafem.

Złożone bogactwo aranżowanej powierzchni użytkowej parteru Villi La Rotonde wymagało całkowicie innego podejścia do urządzanych tam wnętrz. Studio Interior Design postanowiło urozmaicić pomieszczenia ornamentami w stylu Cosmatesque i zdobionych marmurami firmy z Vicenzy, w nowoczesnej czarno-białej wersji. Podłoga została zaaranżowana przy użyciu marmuru firmy Margraf – Striato Olimpico i  ozdobiona jest dekoracyjnymi rozetami: Bianco Carrara, Bardiglio i Striato Olimpico.

W wejściu oraz w kuchni i na wewnętrznej klatce schodowej architekci postawili na Nero Marquinia, czarny marmur z białymi żyłkami, ze szczególną, drobno inkrustowaną dekoracyjną obwódką, zaprojektowaną i wyciętą, tak aby korespondował o ze ścianami i sufitami ozdobionymi sztukaterią i listwami dekoracyjnymi z LED-owym, subtelnym podświetleniem w celu zaznaczenia i odgrodzenia funkcji poszczególnych pomieszczeń.

Czytaj także: Mały dom na "4 kółkach"

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!