REKLAMA
Najlepsze Domy
Otwarte wnętrza loftu "wyrzeźbione" z surowego betonu

Otwarte wnętrza loftu "wyrzeźbione" z surowego betonu

Architektom ze studia Smartvoll Architekten ZT KG udało się nie tylko przywrócić dawny blask „loftowego” apartamentu, ale też stworzyć współczesne  i funkcjonalne wnętrza. Przekonaj się, że „Loft Panzerhalle” to istne nowoczesne arcydzieło, „wyrzeźbione” z betonu architektonicznego.

„Loft Panzerhalle” to nowoczesny 2-kondygnacyjny apartament, gdzie wnętrza „porażają” swoim ascetycznym, betonowym wyglądem. Wnętrza te są dalekie od typowych zacisznych domowych aranżacji.

Odwiedzający ten apartament mogą odnieść pierwsze wrażenie, że nie są wewnątrz domu, ale znajdują się w hali głównej międzynarodowego lotniska lub w nowoczesnym muzeum sztuki współczesnej.

Architekci osiągnęli ten estetyczny efekt wykorzystując gładzonego, woskowanego betonu architektonicznego.

Wnętrza zioną „nowoczesnością”

Pierwotnym zamysłem, towarzyszącym architektom przy tworzeniu wnętrz, było przywrócenie dawnego uroku „loftowej” przestrzeni w całkowicie nowym wymiarze. Architekci postanowili zrezygnować z typowych „galeriowych” przeszkleń i pozostawić „atrium” w dachu, przypominające długą „świetlną” wstążkę. Dzięki temu wnętrza są doskonale doświetlone.

W centrum „loftu” znajduje się kuchnia. Wokół niej, na dwóch kondygnacjach odnajdziemy sypialnię, łazienkę i pokój. Mimo, że cała przestrzeń jest otwarta, architekci tak umiejętnie zaprojektowali rozmieszczenie tych pomieszczeń, aby były „skrzętnie” skryte przed odwiedzającymi. Dzięki temu mieszkańców nie opuszcza poczucie życia w otwartej przestrzeni, przy zachowaniu prywatności na komfortowym poziomie.

Schody do „nieba”

Trik ten udało się uzyskać poprzez zastosowanie zaokrąglonych betonowych schodów, które sprzenoszą nas do poszczególnych pomieszczeń na wyższej kondygnacji. Uzyskują one status istnego arcydzieła w tym wnętrzu. Ich nietypowy kształt sprawia wrażenie, że rozciągają się w stronę wyżej położonych pomieszczeń.

Przechodząc na wyższą kondygnację odbywamy podróż po wspaniałym wyrzeźbionym w betonie od kuchni po dach wnętrzu. Będąc w ruchu, "kawałek po kawałku" wnętrza odkrywają przed nami swoje tajemnice. Jesteśmy w stanie dostrzec wszystkie wnęki i szczegóły "wewnętrznej" elewacji. Schody te determinują i nadają niepowtarzalnych charakter temu loftowemu wnętrzu.

Betonowe wnętrze

Wnętrza zaaranżowane są w betonowych szarościach. Tam ściany zaaranżowane zostały także przy użyciu „surowych” cegieł. Mimo że beton zdominował loftowe przestrzenie to odnajdziemy w nich subtelne po części „transparentne” materiały, aby delikatnie oddzielić przestrzeń przeznaczoną dla gości od tych prywatnej, przeznaczonej tylko dla mieszkańców.

Zobacz wnętrza apartamentu zaaranzowane przez warszawkie studio architektoniczne 81.waw.pl 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!