Najlepsze Domy
Nowoczesne, jasne wnętrze domu w Warszawie

Nowoczesne, jasne wnętrze domu w Warszawie

W projekcie skupiono się na nowoczesnej myśli projektowej i preferencjach właścicieli, które zwarły się w jedną całość. Efektem tych rozważań jest przestronne wnętrze o przyjemnych proporcjach, podzielone na strefy według rodzaju spędzania w nim czasu. Stąd też strefa rodzinna z dużą sofą i TV, strefa przy kominku do czytania lub indywidualnego relaksu i strefa jadalni.

Nowoczesny układ domu od razu podpowiedział architektom z TWORZYWO studio w jakim estetycznym kierunku iść. Duże i wysokie przestrzenie, wylewany betonowy strop i szerokie przejścia to największe, lecz nie jedyne atuty budynku.

Kuchnia jest małym zaskoczeniem, ponieważ nie widać jej na pierwszy rzut oka. Jest płynnie połączona z jadalnią zarówno powierzchniowo, jak i za pomocą mebli do zabudowy. Doskonałym łącznikiem tych części domu jest kącik do parzenia kawy z ekspresem i miejscem na wszelkie przybory zaawansowanego kawosza.

Według życzenia inwestorów kolory, materiały wykończeniowe i tkaniny zostały dobrane tak, by uzyskać wnętrze miłe i świeże, ale nie zimne. Pod uwagę wzięto ruch słońca, które przez cały dzień wpada do wnętrza za pomocą dużych przeszkleń, i jego wpływ na kolorystykę we wnętrzu.
Kuchnia kolorystycznie podzielona, z wyspą na środku, z założenia miała być jej sercem. Przy wejściu do domu nie widać mebli kuchennych czy zlewozmywaka. Zostały zaprojektowane w takim miejscu, by dobrze służyły, lecz by nie dominowały nad wnętrzem. Ciekawostką są płytki ścienne i podłogowe, które fakturą i kolorami przypominają tkaninę. Wspaniale wpływają na „ocieplenie” wnętrza - nie za sprawą ciepłych barw, lecz za sprawą samej faktury.

Projekt: TWORZYWO studio
Inwestor: prywatny
Lokalizacja: Warszawa

Czytaj także: Połączenie klasyki z nowoczesnością.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!