Najlepsze Domy
Nowe możliwości aranżacyjne w łazience

Nowe możliwości aranżacyjne w łazience

Kiedyś łazienki od podłogi do sufitu były wyłożone ceramicznymi okładzinami. Dzisiaj coraz częściej się to zmienia - możemy stosować w tym pomieszczeniu farby, drewno czy nawet tapety. Muszą być tylko wykonane z odpowiedniego materiału albo specjalnie zaimpregnowane. To otwiera całkiem nowe możliwości aranżacyjne.

Badania pokazują, że przeciętna polska łazienka jest nieduża (ma do 10 mkw) i remontujemy ją raz na kilkanaście albo i nawet kilkadziesiąt lat. Nic dziwnego - myśl o kuciu płytek czy wymianie armatury potrafi ostudzić zapał do domowych rewolucji. Jednak wystarczy wybrać odpowiednie materiały, a remont łazienki nie będzie oznaczać wywracania domowego porządku do góry nogami. Przedstawiamy kilka praktycznych i funkcjonalnych patentów, które pozwolą zrobić z niej dobrze zorganizowaną przestrzeń.

Nowa ściana bez uciążliwego remontu

Ciekawym rozwiązaniem do nowych i remontowanych łazienek jest system ścienny Kerradeco. Z powodzeniem może być stosowany tam gdzie tapeta, płyta MDF czy płytki ceramiczne. Kerradeco łączy w sobie cechy każdej z tych okładzin, ale stawia o wiele niższe wymagania montażowe. Panele można przyklejać nawet na ściany, które są już obłożone płytkami. To sprytny sposób na bezstresowy remont. Panele wykonane są z trwałego i wodoodpornego tworzywa, dzięki czemu bez problemu możemy je stosować pod prysznicem, przy wannie i wokół umywalki. Wystarczy tylko uszczelnić je silikonem, aby woda nie wnikała w szczeliny. 

Alternatywa dla płytek

Nowoczesne materiały sprawdzają się też na podłogach. Koniec z dominacją płytek w łazience. Na nich paleta możliwości się przecież nie kończy. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują podłogi winylowe. Nowoczesne podłogi z wysokiej jakości materiałów przez lata będą wyglądać jak nowe, a na dodatek nie wymagają wiele uwagi i konserwacji. Są szczególnie polecane na posadzki z ogrzewaniem podłogowym - dobre przewodnictwo cieplne podłóg winylowych gwarantuje, że pod stopami zapanuje przyjemna temperatura. Tak jak w przypadku paneli ściennych, podłogi winylowe występują w wielu wariantach kolorystycznych. 

Czytaj także: Aranżacja małej łazienki. 

Podłogi winylowe możemy montować niemal w całej łazience, za wyjątkiem podłoża pod prysznicem, ponieważ ich klasa antypoślizgowa na to nie pozwala. Aby zapewnić trwałość podłodze, panele winylowe w łazience przyklejamy do posadzki, a nie układamy na podkładach. To gwarantuje, że podłoga na długo zachowa swoje parametry. Nie musimy obawiać się zalania czy wpływu wody. Pamiętajmy tylko, że do czyszczenia podłóg winylowych trzeba używać specjalnych, dedykowanych środków, a nie silnej chemii łazienkowej - mówi Piotr Szczęśniak, ekspert techniczny VOX .

Wykorzystaj potencjał łazienkowych drzwi

Remontując małą łazienkę zastanawiamy się jakie rozwiązania zastosować, by utrzymanie porządku nie sprawiało nam kłopotu. Gdy nie mamy miejsca na dodatkowe półki czy szafkę na łazienkowe akcesoria, z pomocą przyjdą drzwi Smart. Posiadają system śrub i muf, na których możemy zamontować odpowiednie akcesoria.

Do wykorzystania mamy różnej wielkości metalowe skrzynki albo filcowe organizery, które pomogą uporządkować kosmetyki. Koniec z szukaniem miejsca na dodatkowe rolki papieru toaletowego. Haczyki albo relingi przydadzą się do zawieszania ręczników czy szlafroka. Na drzwiach możemy też zamontować lustro, co jest nie tylko przydatne, ale pozwoli też optycznie powiększyć łazienkę. W sumie do dyspozycji mamy 12 użytecznych dodatków. Drzwi występują w ośmiu wersjach kolorystycznych, dlatego z powodzeniem dopasujemy je do każdej łazienki.

Źródło: VOX.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!