REKLAMA
Najlepsze Domy
Naturalne piękno tkwi w drewnianej podłodze

Naturalne piękno tkwi w drewnianej podłodze

Aktualne trendy w wystroju wnętrz są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony opierają się o nowoczesny minimalizm, z drugiej kuszą stylizowanymi dodatkami nawiązującymi do odległych zakątków świata i minionych epok.

Obecne trendy w wystroju wnętrz pozwalają na dużą dowolność, a wiele upodobań znajduje odzwierciedlenie w aktualnej modzie. Jednak czymś, co od lat króluje w domach i w salonach wnętrzarskich są ponadczasowe, naturalne, drewniane podłogi.

Wysokiej jakości, naturalne drewno jest uniwersalnym i idealnym dopełnieniem każdej aranżacji i nie podlega detronizacji na arenie materiałów wykończeniowych. Styl loftowy, skandynawski, industrialny czy vintage – w każdym z nich drewniana podłoga jest idealnym uzupełnieniem całości.

Właściwie zaprojektowana wpływa na estetykę domu, buduje nastrój i zwiększa komfort. Ponieważ służy nam przez lata powinna być praktyczna, trwała i dostosowana do stylu życia.

Mając na uwadze te założenia Baltic Wood przygotował ofertę podłóg drewnianych do montowania na ogrzewaniu podłogowym, zgodną z najnowszymi trendami, która umożliwi wybór modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i wystroju naszego domu.

Szlachetne postarzenie

Jeśli preferujemy wnętrza stylizowane w duchu rustykalnym, historycznym lub loftowym, gdzie główną rolę grają kontrasty faktur i kolorów, to najlepiej dopasowane podłogi znajdziemy w linii Timeless Collection.

Składają się na nią artystycznie postarzane, trójwarstwowe podłogi dębowe z możliwością instalacji na systemie ogrzewania podłogowego. Ich oryginalna kolorystyka obejmuje szlachetne ciemne brązy, odcienie naturalnego, opalanego i bielonego drewna. Podłogi we wzorze deski 1-rzędowej oraz 3-rzędowej klepki zostały uszlachetnione i zabezpieczone ręcznie wcieranym olejem ECO.

Podłogi Timeless Collection zachwycają efektami postarzania, m.in.: heblowaniem, szczotkowaniem, zacięciami, efektem „jak po korniku” czy misternym, również ręcznym, fazowaniem na każdym boku deski.

Każdy rys wykonany ludzką ręką na powierzchni deski, to zapis ludzkich historii i pasji zawartych na płaszczyźnie drewna. Efekt świetnie dopełnia atmosferę wnętrz w stylach historycznych i kontrastuje z chłodną przestrzenią loftów.

Ponadczasowa klasyka

Do eleganckich, klasycznych wnętrz o tradycyjnej, ale i nowoczesnej stylistyce warto dobrać podłogi podkreślające ich spokój i uporządkowanie wyrafinowaną prostotą naturalnych odcieni szlachetnego drewna.

Najwięcej modeli o klasycznych, złotych barwach znajdziemy w linii No Limits Collection opartej na wzorze deski 1-rzędowej. Tworzy ją aż 14 dębowych podłóg trójwarstwowych dostosowanych do montażu na ogrzewaniu podłogowym.

Wyróżnia je nie tylko naturalny charakter, ale przede wszystkim funkcjonalność związana z trwałością użytkowania. Ultra gruba warstwa drewna szlachetnego pozwala na renowację powierzchni aż do 9 razy.

Kolekcja obejmuje zarówno ciepłe drzewne odcienie dębu, a także chłodniejsze popielate tony, szarości czy biele, akcentujące efekt subtelności i nowoczesności wnętrza. Wszystkie podłogi z kolekcji są szczotkowane, a głębię kolorów dodatkowo podkreśla uszlachetnienie barwnymi bejcami, olejem ECO lub lakierem matowym.

Przestronna nowoczesność

Nowoczesna klasyka, popularny styl skandynawski czy współczesny minimalizm to wnętrzarskie trendy, w które doskonale wpisują się propozycje podłóg z kolekcji Jeans Collection. Jej jasne barwy optycznie powiększą wnętrze, a możliwość montowania na ogrzewaniu podłogowym zapewnia ciepły i przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!