Najlepsze Domy
Modna kuchnia

Modna kuchnia

Trendy nieustannie się zmieniają. Jedne odchodzą w zapomnienie równie szybko, jak się pojawiły, kolejne zaś pozostają z nami na dłużej. Jedno pozostaje niezmienne - kuchnia jest bijącym sercem każdego domu.

Specjaliści firmy Pfleiderer wiedzą jak urządzić modną i funkcjonalną kuchnię. Oto 5 praktycznych i zgodnych z obowiązującymi trendami sposobów na aranżację kuchennej przestrzeni.

Zabawa kolorami

Jednym z widocznych trendów w aranżacji kuchni jest odejście od jednokolorowej zabudowy meblowej. Do dyspozycji mamy wiele wspaniałych inspiracji, dlatego warto czasami odejść od popularnej bieli połączonej z szarością. Dziś na jednej płaszczyźnie frontów możemy stosować różne dekory i łączyć ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Kamień i metal, beton i drewno... Ograniczać nas może jedynie wyobraźnia. Różnorodne dekory inspirowane drewnem, jak Oliwka Espana R50030 i Ponderosa Pine R55004 zastosowane na frontach mebli kuchennych doskonale komponują się z białym blatem, np. Dexter White S66019, który stanowi dla nich neutralne tło i podkreśla walory estetyczne. Dzięki temu możemy zestawiać ze sobą materiały chłodne i ciepłe oraz ciemne i jasne tonacje. Tego rodzaju połączenia dobrze wyglądają na wysokiej zabudowie meblowej, której znaczną część zajmują fronty. Pozwala to w odpowiedni sposób wyeksponować każdy zastosowany dekor.

Pożyczone z fabryki

Moda na industrialne wnętrza nie słabnie. Jest to styl inspirowany przemysłem i rozwiązaniami w nim stosowanymi, dlatego charakterystyczne elementy aranżacji to beton, odkryte, czerwone cegły, czy skorodowana blacha. Oczywiście nie musimy od razu zdzierać tynku ze ścian i odsłaniać rur, by uzyskać ten klimatyczny efekt we wnętrzu. Aby nowoczesną kuchnię zamienić w aranżację inspirowaną klimatem loftu, wystarczy zastosować kilka odpowiednich materiałów. Dobrym pomysłem jest zamontowanie nad blatem ścianki przyblatowej Pfleiderer w dekorze Loft Concrete S60000. Ten imitujący beton laminat nada kuchennej aranżacji surowego, przemysłowego klimatu. Warto również pamiętać o innych dodatkach, takich jak lampy z metalu lub wiszące żarówki w dekoracyjnych oplotach, druciane kosze na owoce czy też blaszane obrazki z napisami. Wszystko to pozwoli wykreować w kuchni industrialny styl, rodem ze starej fabryki.

Cieplej i przytulniej

Biała kuchnia z drewnianym blatem to klasyka gatunku, i chociaż odchodzi się powoli od białych mebli kuchennych, na rzecz bardziej wyrazistych kolorów, to drewno niezmiennie pozostaje modne. Największą popularnością cieszy się dąb, we wszystkich możliwych odcieniach - zarówno bielony, jak i ten w miodowej, ciepłej barwie. Zaletą drewna dębowego jest niezwykła trwałość i piękne sęki, które niewątpliwie stanowią dekorację wnętrza. Warto je wyeksponować, a najlepszym do tego miejscem w kuchni jest blat. Jego duża powierzchnia pozwoli zaprezentować to, co najpiękniejsze w dekorach dębowych - kolor, fakturę oraz wyraziste rysunki. Propozycją firmy Pfleiderer na blat jest dekor Dąb Lancelot R20027, który charakteryzuje się rustykalnym stylem i do złudzenia przypomina naturalne, stare drewno.

Struktury pełne głębi

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!