Najlepsze Domy
Minimalistyczna łazienka w drewnie i szkle

Minimalistyczna łazienka w drewnie i szkle

Pracownia Allen Architettura przeprowadziła gruntowną renowację łazienki w prywatnym mieszkaniu, we włoskiej prowincji Bergamo i tym samym zmieniając całkowicie jego aspekt i czyniąc go bardziej funkcjonalnym, harmonijnym i komfortowym w użytkowaniu.

nazwa projektu: Łazienka szklana i drewniana
lokalizacja: Castrate d’Adda (BG), Włochy
projektanci: arch. Viola Allen; arch. Giancarlo Allen
klient: osoba prywatna
nazwa produktu/systemu: Reverso, Ritmonio

Pomieszczenie tej łazienki było użytkowane z konieczności i uważane przez mieszkańców tylko za niezbędne miejsce do typowych czynności związanych z utrzymaniem codziennej higieny.

Teraz, gdy ściany i podłoga zostały całkowicie pokryte białą mozaiką i znalazła się tam drewniana wykonana ręcznie szafka pod umywalkę, zaprojektowana przez architektów oraz aksamitna kurtyna z ochry, która ukryła okno łazienka stała się komfortowym pomieszczeniem z scenograficznym charakterem. A to nie jedyne zmiany funkcjonalne i aranżacyjne, która przeszła ta łazienka.

Czytaj także: Jak wybrać parawan nawannowy?

Prysznic został celowo oddzielony od reszty łazienki szklaną taflą oraz uzupełniony dwoma funkcjonalnymi wnękami. Pierwsza została w całości przeznaczona na ręczniki i przybory łazienkowe, a w drugiej można usiąść i zrelaksować się biorąc prysznic ustawiony pod odpowiednim kątem tak, aby zwiększyć komfort kąpieli.

Baterie do zadań specjalnych

Architekci przy wyborze baterii i armatury łazienkowej, po wnikliwych badaniach, zdecydowali się na elegancką prostotę serii Reverso firmy Ritmonio. Wyróżniają ją chromowane wykończenie podkreślające prostolinijność tej armatury, charakteryzującej się zaokrągloną wylewką.

W przypadku baterii umywalkowej wybrano specjalny model do zabudowy, umieszczony w precyzyjnie w wyciętym otworze w lustrze, które  zajmuje przestrzeń od szafki umywalkowej do sufitu.

Elegancja i maksymalna wszechstronność to cechy wyróżniające serię Reverso, która potrafi łączyć estetykę i praktyczność, nadając otoczeniu niepowtarzalny styl, styl Ritmonio.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!