×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Miejsce pracy w domu. 15 pomysłów na jego urządzenie

Miejsce pracy w domu. 15 pomysłów na jego urządzenie

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 24 lip 2015 10:59
Zaktualizowano: 27 lip 2015 09:05

W dobie rozwijającej się komunikacji medialnej stale wzrasta liczba osób pracujących zdalnie. Wiąże się to z odpowiednią organizacja czasu i miejsca pracy. Warto rozgraniczyć strefę prywatną od służbowej i urządzić odrębny pokój lub wygospodarować praktyczny kąt pracowniczy w salonie czy sypialni.

W dobie rozwijającej się komunikacji medialnej stale wzrasta liczba osób pracujących zdalnie. Wiąże się to z odpowiednią organizacją czasu i miejsca pracy. Warto rozgraniczyć strefę prywatną od służbowej i urządzić odrębny pokój lub wygospodarować praktyczny kąt pracowniczy w salonie czy sypialni.

Praca biurowa w domu wymaga wygodnego stanowiska z komputerem oraz biurkiem. Najbardziej komfortowo mogą czuć się posiadacze sporych domów, gdzie bez kłopotu można zagospodarować jeden z pokoi na miejsce do pracy.

Warto tu zadbać o odpowiednie wyposażenie – ergonomiczne biurko i krzesło. Nie zapominajmy też o właściwym oświetleniu i ulokowaniu biurka. Najlepiej ustawić je odpowiednio do źródła naturalnego światła. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, to najlepiej ustawić je bokiem do okna, tak aby piszący nie zasłaniał sobie światła. Biurko osoby praworęcznej powinno stać lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem.

Praca na salonach

Jeśli pracujemy w domu sporadycznie to wcale nie potrzebujemy osobnego gabinetu. W dobie urządzeń mobilnych biuro możemy zorganizować w każdym punkcie domu. Nie znaczy to jednak, że każdy jego zakątek w równym stopniu będzie pozytywnie oddziaływać na jakość naszej pracy. Trudno skupić się na projekcie, gdy łóżko w sypialni zachęca do snu, a kuchenne zapachy odciągają uwagę od monitora.

Dlatego miejscem idealnym na domowe biuro jest cichy i opustoszały przez większą część dnia salon. Zanim stanie się wieczornym centrum spotkań całej rodziny, możemy spokojnie w nim pracować. Jak zatem wkomponować w wystrój salonu kącik biurowy?

Kolorowa granica

Strefa pracy powinna być wyraźnie oddzielona, sygnalizując domownikom, że to miejsce należy do freelancera. Takie wydzielenie przestrzeni jest również zabiegiem dekoracyjnym – nie musimy przemalowywać całego pokoju na barwy sprzyjające skupieniu. Wystarczy, że zmienimy kolor jednej ze ścian.

Ciekawy efekt uzyskamy operując neutralnymi, sprzyjającymi koncentracji kolorami: wyrafinowanym grafitem szarym czy śródziemnomorskim niebieskim. Z pomocą takich barw możemy w salonie przeprowadzić efektowną, kolorystyczną gradację – od odcieni jasnych w strefie pracy, po intensywne i szlachetne w salonie.

Warto pamiętać, że kiedy dla jednych salon staje się miejscem pracy, dla innych jest on w dalszym ciągu pokojem rozrywki lub relaksu. Aranżując małą pracownię, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę przyzwyczajenia i potrzeby innych domowników. W ten sposób mamy szanse dopasować się do rytmu życia rodziny oraz zagwarantować sobie miejsce pracy, w którym znajdziemy odpowiednie warunki.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także