×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie 24 metry. Pomysł na remont

Małe mieszkanie 24 metry. Pomysł na remont

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 06 lip 2016 11:37

Kawalerka w Katowicach to projekt pracowni ALE design Grzegorza Grzywacza. Głównym celem architektów był remont mieszkania pod wynajem. Ponieważ kawalerka w Katowicach ma tylko 24 metry kwadratowe, dużym wyzwaniem było zmieszczenie wszystkich funkcji niezbędnych do codziennego użytkowania.

Kawalerka w Katowicach to projekt pracowni ALE design Grzegorza Grzywacza. Głównym celem architektów był remont mieszkania pod wynajem. Ponieważ kawalerka w Katowicach ma tylko 24 metry kwadratowe, dużym wyzwaniem było zmieszczenie wszystkich funkcji niezbędnych do codziennego użytkowania.

Mieszkanie zostało podzielone na strefy. Aby powiększyć przestrzeń w kawalerce wykorzystano odpowiednie ustawienie mebli i światła. W ten sposób wydzielone zostały kuchnia, jadalnia, salon, miejsce do pracy i sypialnia, która swoje miejsce znalazła w obecnej już przed remontem wnęce.

Wydzielenie stref

Jedną z ważniejszych kwestii, z jaką zmierzył się projektant, było wydzielenie poszczególnych stref. Z uwagi na mały metraż mieszkania, zastosowanie ścianek działowych nie wchodziło w grę, w związku z czym podział pomieszczeń odbył się przez odpowiednie ustawienie mebli i światła. W ten sposób wydzielone zostały kuchnia, jadalnia, salon, miejsce do pracy i sypialnia, która swoje miejsce znalazła w obecnej już przed remontem wnęce.

Neutralne kolory

Mając na uwadze nie do końca sprecyzowanego najemcę mieszkania, projektant zdecydował się na neutralną kolorystykę wnętrz. Dzięki temu, każda osoba, która będzie wynajmowała kawalerkę, będzie mogła wprowadzić do niej własny klimat, poprzez własne dodatki i prywatne akcesoria.

Kropki i geometryczne wzory

Wśród szeroko zastosowanej bieli, dominującym akcentem we wnętrzu kawalerki jest kropka, pozwalająca na optyczne powiększenie małej przestrzeni. Występuje głównie na zaproponowanej tapecie, niemniej jednak nawiązaniem do tego wzoru są zwisające trzy żarówki, których kable rozciągnięte zostały po suficie.

Do kropek nawiązuje również pościel z wzorem okręgów, natomiast wyrazistym geometrycznym akcentem odcinającym się od subtelnych krzywych i łuków jest dywan w biało-czarne paski.

Strefa kuchenna i jadalnia

Motyw kropek został zastosowany również w kuchni, w postaci okładziny nad blatem, który kolorystycznie odpowiada podłodze z jasnego drewna, obecnej w każdym pomieszczeniu kawalerki. Proste, białe szafki bez uchwytów tworzą gładką i jednolitą powierzchnię, dzięki czemu aranżacja pozostaje przejrzysta. W zasadzie jedynym kolorystycznym akcentem we wnętrzu jest geometryczny obraz nad stołem jadalnianym.

Łazienka

Wisienką na torcie, a raczej - kropką nad "i" - jest łazienka. Podobnie jak pozostała część mieszkania, została utrzmana w minimalistycznej stylistyce. Wzór kropek jest tu kolorystycznym negatywem wersji z salonu, kuchni i sypialni. Białe tło dla czarnych punktów pozwoliło uniknąć optycznego pomniejszenia niewielkiego pomieszczenia.


W kolorze błękitu Projekt strefy dziennej również ma drugą wersję kolorystyczną - nieco odważnejszą.

Źródło: ALE design Grzegorz Grzywacz

Fot. aledesign.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także