Najlepsze Domy
Ławka we wnętrzu ciągle modna

Ławka we wnętrzu ciągle modna

Wraz z modą na naturalność i prostotę powróciło zainteresowanie tym jednym z najstarszych mebli, niesłusznie przez lata zapomnianym. Na szczęście, wielu producentów próbuje przywrócić ławkom należne im miejsce, projektując designerskie modele, które uatrakcyjnią ogrodową aranżację oraz świetnie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w wielu stylach – od rustykalnego po loftowy.

Nie tylko ciekawa uroda ławek powinna zwrócić naszą uwagę, ale także ich walory praktyczne i możliwości zastosowania. Gdzie się przydadzą?

W przedpokoju. W tym pomieszczeniu, zwłaszcza niewielkim, ławka może spełniać dwie funkcje – konsolki i taboretu. Wygodnie na niej przysiądziemy, by założyć czy zdjąć buty i odłożymy przyniesione z miasta zakupy. Możemy również położyć na niej pudełko na klucze i korespondencję, a jeśli jest długa – także przedmioty dekoracyjne.

W aneksie jadalnym w kuchni. Znakomicie zastąpi krzesła, bo nie potrzebuje tyle miejsca co one. W zależności od szerokości aneksu, możemy postawić przy stole dwie ławki albo tylko jedną. Ten mebel to również bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Na ławce zmieści się więcej maluchów niż na krzesłach – nie będzie więc problemu z posadzeniem kolegów, którzy przyszli pobawić się w porze podwieczorku. Trzeba też pamiętać, że małe dzieci nie potrafią spokojnie usiedzieć nawet przez parę minut. Na ławce nie muszą - na niej do woli mogą się kręcić.

W salonie. Stojąca przy ścianie między oknami jest świetnym miejscem na ekspozycję roślin doniczkowych czy kompozycji złożonych z kwiatów w wazonach, naczyń dekoracyjnych, świeczników i figurek czy innych ozdób. A gdy przyjdzie duża grupa gości, może posłużyć jako dodatkowe siedzisko.

W sypialni. Ławkę najlepiej postawić w nogach łóżka – będzie gdzie położyć szlafrok, zapasowe koce, a także dekoracyjne poduszki i narzutę, z którymi po zdjęciu na noc zwykle nie wiadomo, co zrobić. Oczywiście, przyda się też do siedzenia, co docenimy zwłaszcza podczas porannego ubierania się.

W garderobie. Posłuży jako stolik, na którym rozłożymy ubrania przed podjęciem decyzji, co dzisiaj na siebie włożyć, a także jako stołek do wygodnego przymierzania butów.

W ogrodzie. Jest niezbędna do wykreowania kącika relaksu pod rozłożystym drzewem, przy oczku wodnym czy kwitnącej rabatce. Usiądziemy na niej i będziemy w spokoju kontemplować piękno przyrody.

Na tarasie. Pogrzejemy się w słońcu, przysiadając na ławce albo przemienimy ją w kwietnik na rośliny doniczkowe. Będą tam pięknie rosnąć do jesieni, a zimą całą tę dekorację przeniesiemy do domu, żeby zdobiła wnętrze.

Czytaj także: Styl wabi-sabi.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!