REKLAMA
Najlepsze Domy
Lagom - harmonia aranżacyjna

Lagom - harmonia aranżacyjna

Równowaga i harmonia jest wskazana w każdym aspekcie życia, także w aranżacji wnętrz. Przedstawiamy jedną z koncepcji, która zakłada funkcjonowanie w równowadze. Jest nią lagom. Zakłada ona przede wszystkim czerpanie radości z harmonii w życiu.

Popularną do niedawna duńską filozofię szczęścia hygge od pewnego czasu przysłania zupełnie nowa, szwedzka koncepcja - lagom. Jak, zgodnie z nią, urządzić cztery kąty radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

Po pierwsze: równowaga!

Lagom, czyli w tłumaczeniu ze szwedzkiego „umiarkowanie” to filozofia oznaczająca poszukiwanie równowagi we wszystkich sferach życia. We wnętrzach harmonia powinna przejawiać się przez spójne, komfortowe i przytulne aranżacje. Idealnie w koncepcję lagom wpisuje się styl skandynawski, którego estetyka jest kwintesencją równowagi i minimalizmu. Delikatne, pastelowe bądź szare sofy oraz białe meble w salonie dadzą oczekiwany efekt, a przede wszystkim sprawią, że wnętrze będzie gustownie i harmonijne. Jeśli podobają Ci się aranżacje z wyraźnym, kolorowym akcentem, postaw na przykład na fotel w swojej ulubionej barwie. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętaj, że dla zachowania równowagi w pomieszczeniu, kolor ścian i dodatków powinien pozostać stonowany.

Po drugie: prostota!

Bardzo ważnym aspektem filozofii lagom jest prostota w aranżacji wnętrza. Unikaj przepychu i niepotrzebnego splendoru. Jeśli planujesz wymianę mebli – postaw na klasyczne kształty. Planując wystrój pomieszczeń w swoim domu zdecyduj się na 3, maksymalnie 4 kolory, które ze sobą współgrają i tworzą spójną całość. Jeśli zależy Ci na tym, aby jeden z nich był przewodni – idealnie w filozofię lagom wpisuje się kolor Greenery, wybrany barwą roku 2017. Soczysta zieleń w połączeniu z bielą czy szarością zapewni świeży i niebanalny efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających domowników.

Po trzecie: w zgodzie z naturą!

Filozofia lagom to również życie w zgodzie z naturą, dlatego Twoje mieszkanie powinno posiadać rozwiązania, które pomogą w zaoszczędzeniu energii. Dodatkowo, w trosce o środowisko, wybieraj naturalne materiały, takie jak drewno, len czy jedwab. Idealnym rozwiązaniem będą solidne, drewniane meble lub te z drewnianymi elementami. Poza naturalnym aspektem, będą również służyły Ci przez lata, a to jest niewątpliwie bardzo ekologiczne.

W szwedzką koncepcję doskonale wpisują się dodatki do aranżacji wnętrz, które kojarzą się z przyrodą – roślinne printy, kwiaty w doniczkach czy zwierzęce motywy na tekstyliach. Będzie to ukłon w stronę środowiska, które w filozofii lagom jest niezwykle ważne. Wszystko to w połączeniu ze stonowanymi meblami sprawi, że Twoje klimatyczne, harmonijne wnętrze nabierze indywidualnego charakteru, zgodnego z Twoim stylem - mówi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

Zobacz także: Wnętrze urządzone zgodnie z koncepcją hygge 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!