REKLAMA
Najlepsze Domy
Kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia w stylu rustykalnym

Podstawową zasadą urządzania kuchni jest kierowanie się gustem i preferencjami domowników. Jest wiele możliwości. Prezentujemy jedną z nich. Kuchnię w stylu rustykalnym. Mogłoby się wydawać, że nowoczesność, wygoda i minimalizm wyparły ten styl, jednak nadal cieszy się on dużą popularnością i uznaniem.

Kuchnia rustykalna to kuchnia ciepła i przytulna. Charakteryzuje się prostotą i nawiązuje do natury. Jest piękna i zarazem funkcjonalna. W przeciwieństwie to kuchni w stylu skandynawskim – tutaj, dość ważną rolę odgrywają dodatki i... nie trzeba ograniczać ich ilości.

Meble, ściany

Jeżeli chodzi o ściany – najlepiej sprawdzają się jasne pastelowe barwy. Kuchnia rustykalna lubi też ściany wyłożone drewnem lub kamieniem – co podkreśla jej bliskość z naturą.

Meble – najlepiej gdy będą wykonane z drewna. Naturalny charakter, ciężkie szafki, stary kredens – takie meble w kuchni rustykalnej to podstawa. Idealnym dopełnieniem byłby również stary kaflowy piec, który jeszcze bardziej podkreśliłby ten wiejski styl.

Ważnym elementem jest również duży drewniany stół z krzesłami, przy którym domownicy wspólnie spożywają posiłki. Wszystkie meble powinny posiadać ślady użytkowania, mieć przetarcia i wyglądać na stare.

Dodatki

Jeżeli chodzi o dodatki – tutaj mamy ogromne pole do popisu. Nie musimy ograniczać się do jednego wzoru czy koloru – kuchnia rustykalna uwielbia dodatki! Najlepiej, gdy wszelkie akcesoria mają etniczne, barwne wzory i nawiązują do stylu wiejskiego.

Czytaj także: Fototapeta w kuchni.

Wiszące patelnie, rondle na ścianie dodają charakteru kuchniom rustykalnym, podkreślając w ten sposób ich prostotę. Istotną rolę będą odgrywać stare naczynia, wiklinowe kosze czy ceramiczne dzbanki zdobione tradycyjnymi, ludowymi wzorami. Dodatkowo – bukiety polnych kwiatów, zasuszone zioła, różne figurki – nie ma ograniczeń.

Kuchnia rustykalna lubi kolorowe narzuty, lampy naftowe i lniane lub bawełniane zasłony. Dodatki powinny nawiązywać do swojskiej wsi – aby idealnie komponowały się ze starymi meblami.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!