Najlepsze Domy
Kolory ścian współgrające z dębową podłogą

Kolory ścian współgrające z dębową podłogą

Podpowiadamy, jakie barwy ścian dobrze komponują się z ciepłą, dębową podłogą.

Dębowa podłoga w ciepłym, naturalnym odcieniu z wyrazistym rysunkiem drewna i pięknym charakterem słoi powinna stanowić spójną całość z kolorami wnętrza. Jak zatem dobrać barwy, aby stworzyły stylowy duet z podłogą dębową?

Kolor podłogi potrafi zdominować aranżację wnętrza. Jednak podłogi dębowe (np. klasy premium od Baltic Wood) w naturalnym, ciepłym odcieniu drewna należą do tych uniwersalnych kolorystycznie. Zapewnia to dużą swobodę w projektowaniu wystroju wnętrza i doborze odpowiadającej nam kolorystyki. Naturalna barwa dębu współgra zarówno z ciepłymi beżami, chłodnymi bielami i błękitami, intensywnymi pomarańczami, jak również ciemnymi zieleniami oraz grafitami.

Jasno i spokojnie

Ściany w kolorze białym to ponadczasowa klasyka. Istnieje jednak cała paleta jasnych barw, które tak samo dobrze jak biel komponują się z dębową podłogą. Są to szarości, beże, błękity, czy też pudrowy róż doskonały do sypialni nastolatki lub miętowy do pokoju przedszkolaka. Jasne barwy ścian wraz z ciepłą barwą drewna na podłodze, tworzą bazę spokojnego, pełnego światła i przestrzennego wnętrza. Przełamanie monochromatyzmu mocnymi, kontrastowymi akcentami czerni i grafitu w dodatkach, np. tekstyliach, obrazach, grafice lub lampach nada wnętrzu charakteru. Jasne barwy świetnie sprawdzająca się w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Pobudzająco i energetycznie

Ciepłe, energetyczne barwy, takie jak żółty, pomarańczowy czy czerwony inspirują do twórczej i kreatywnej pracy, dodają energii i poprawiają humor. Wykorzystywane są najczęściej w strefach dziennych mieszkań i domów, w projektach aranżacji jadalni lub gabinetów. Świadome zastosowanie mocnych barw na wybranych ścianach może wzmocnić wrażenie większej przestrzeni. To, o czym należy pamiętać przy wyborze intensywnych barw to umiar. Do energetycznych kolorów ścian, dobierajmy dodatki w naturalnych odcieniach, a do zachowawczych barw w bazie aranżacji, mocno kolorowe dodatki. Lekko ciemniejące pod wpływem słonecznego światła brązowe odcienie desek dębowych tonują „zadziorność” nasyconych, żywiołowych barw.

Zdecydowanie i elegancko

Podłoga w naturalnym kolorze dębu pięknie komponuje się ze ścianami w zdecydowanych, nasyconych kolorach. Stanowi ona wówczas wyraźny kontrapunkt, dzięki któremu wnętrze nabiera lekkości. Wyjątkowo elegancko i wykwintnie prezentuje się połączenie podłogi dębowej z barwami takimi jak grafit, brąz lub butelkowa zieleń. Podobnie wysublimowany efekt można uzyskać stosując na ścianach ciemne tapety. Niezwykle efektownie prezentują się wnętrza, w których dominującą ciemną paletę barw obecną na ścianach, meblach i w dodatkach przełamiemy akcentem jasnego koloru. Może to być np. błękitna roleta lub wysoka, żółta lampa stojąca.

Naturalna, ciepła barwa oraz struktura dębu z widoczną, wyraźnie wyczuwalną w dotyku fakturą i pięknym rysunkiem słoi to cechy charakterystyczne desek Dąb Unique 1R od Baltic Wood. Ta trójwarstwowa, rustykalna podłoga klasy premium stanowi dobry wybór dla osób poszukujących uniwersalnej kolorystycznie i szlachetnej podłogi. Długie, fazowane deski o wymiarach 2200 x 148 x 13,3 mm wykończono matowym lakierem. Montuje się je błyskawicznie, dzięki czemu podłoga jest gotowa do użytkowania od razu po ułożeniu. 

Czytaj także: Modne podłogi. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!