REKLAMA
Najlepsze Domy
Klinkier nada wyrazistości wnętrzu

Klinkier nada wyrazistości wnętrzu

Płytki klinkierowe Elastolith są doceniane przez architektów ze względu na wyjątkową trwałość i modny design. To dlatego tak często wykorzystuje się je we wnętrzach – a dzięki uniwersalnej formie i bogatej ofercie kolorystycznej można je zastosować w każdym pomieszczeniu. Łatwy i szybki montaż sprawia, że już teraz możemy zaaranżować nimi przestrzeń zarówno w salonie, jak i w kuchni czy łazience.

Możemy zdecydować się na łagodną biel, wyrazistą czerwień, industrialną szarość lub jeden z wielu innych odcieni kolorystycznych - stosując mineralny klinkier Elastolith, zyskamy gwarancję wyjątkowego klimatu i oryginalności. 

Ściany z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża dla płytek Elastolith. Niewielki ciężar tego rozwiązania pozwala na łatwy montaż, a minimalna grubość w żadnym stopniu nie zmniejszy naszej przestrzeni. 

Oryginalny salon

Właściwości, które posiada mineralny klinkier Elastolith stanowią rozwiązanie wszelkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego mieszkania. Estetyka cegieł i ręcznie wykańczana struktura załamuje światło na ścianie i pomaga osiągnąć trójwymiarowy efekt.

Płytki klinkierowe Elastolith, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i możliwości wyboru faktur pozwolą zarówno na uzyskanie przestrzeni loftu, jak i stworzenie przytulnego, rustykalnego wnętrza. W naszym salonie możemy nie tylko podkreślić charakter całego pomieszczenia, poprzez wyeksponowanie ścian, ale także wyróżniając pojedyncze elementy, takie jak filar, kolumnę czy kominek.

Dzięki odporności na wahania temperatur, lekkości i elastyczności mineralny klinkier Elastolith świetnie sprawdzi się także na zaokrąglonych powierzchniach i w narożnikach. Jeśli chcemy znacząco odmienić wygląd naszego mieszkania, a jednocześnie pragniemy uniknąć gruntownego remontu – system Elastolith pomoże nam zaaranżować na nowo wnętrze naszych marzeń.

Praktyczne i modne zastosowania 

Ze względu na swoje właściwości i wykorzystanie naturalnych materiałów, mineralne płytki klinkierowe Elastolith są trwałe i nie ulegają przebarwieniom. Można nimi wyłożyć ścianę nad kuchennym blatem, ale także odmienić wyspę kuchenną.

Płytki Elastolith pozwalają na zachowanie czystości oraz nie wymagają dodatkowego wykończenia ani impregnacji. Ściana nad blatem kuchennym wymaga szczególnej ochrony, a wykończenie tej przestrzeni płytką klinkierową daje gwarancję trwałej okładziny, odpornej na uszkodzenia i zabrudzenia.

Stosowany również na elewacjach budynków system Elastolith jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dlatego jest doskonałym materiałem do wykorzystania także we wnętrzach narażonych na wilgoć.

Na ścianach łazienki, w której nierzadko jest gorąco i parno, można układać nie tylko płytki o gładkiej fakturze, ale także te chropowate, przypominające wypalane cegły. To modna alternatywa dla klasycznych kafli i dominujący element dekoracyjny –  dobrze sprawdzi się przy obudowaniu wanny czy stworzeniu tła dla mebli łazienkowych.

Mały krok do wielkiej metamorfozy

Płytki klinkierowe to wyrazisty materiał, dlatego jeśli marzymy o ceglanym efekcie w niedużym mieszkaniu - warto rozważyć wyłożenie tylko jednej ze ścian. Jasne barwy sprzyjają małym przestrzeniom. W ofercie Elastolith dostępne są różne odcienie beży i szarości. Biała płytka klinkierowa w zestawieniu z ciemną podłogą wyrówna proporcje i optycznie powiększy przestrzeń.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!