Najlepsze Domy
Klasyczna elegancja w nowoczesnym apartamencie

Klasyczna elegancja w nowoczesnym apartamencie

Ten apartament pasuje do właścicieli jakby został skrojony na miarę: nowoczesny, wyważony, ale z drapieżnym „pazurem”, jasny, rozświetlony dużą ilością okien i tafli szkła. Para młodych ludzi wypatrzyła go dla siebie w najgłośniejszym miejscu stolicy, i z pomocą projektantów z pracowni JMW Architekci stworzyła w nim prawdziwą oazę spokoju.

Dopiero co wzniesiony budynek zaintrygował ich nowoczesną architekturą. Wciśnięty w miejską tkankę pomiędzy fasady starych kamienic, nie narzucał się zbytnio ekstrawagancją, ale zdecydowanie i z szacunkiem podkreślał nobliwe rysy historycznych brył. To ich ujęło bez reszty. A, że lubią udane kontrastowe zestawienia spodobał im się pomysł zamieszkania w nowoczesnej komfortowej, przestrzeni, z klimatycznym widokiem na stare dachy.

Kształt i charakter

Aż 110 m kw. wypełnionej jasnym światłem przestrzeni czekało na pierwszych właścicieli, którzy wypełnią ją swoją osobowością. Wcześniej jednak należało nadać jej odpowiedni kształt i charakter, tak aby trzyosobowa rodzina mogła wygodnie w niej zamieszkać.

Podjęła się tego warszawska pracownia JMW Architekci. Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski i Krzysztof Jachowicz to trójka profesjonalistów, którzy tylko czekają na takie wyzwania.

Czytaj także: Wykańczanie podłóg - poznaj najnowsze trendy

„Wierzę, że w architekturze musi być coś więcej, niż można zobaczyć na pierwszy rzut oka, coś, co trzeba odkryć…”. Te słowa niemieckiego architekta Jürgena Mayera, z których uczynili swoje motto, do czegoś w końcu zobowiązują, dlatego bez wahania podjęli się współpracy.

Przygotowani od samego początku

Właściciele nowego apartamentu dobrze poznali wcześniejsze realizacje projektantów i dobrze wiedzieli z kim będą mieli do czynienia. Zawsze doskonale przygotowani do współpracy z klientem architekci, dali się poznać jako pracownia rzetelna, świetnie zorientowana w najnowszych trendach, o nieszablonowych pomysłach i nowatorskich rozwiązaniach.

Młodzi inwestorzy, również doświadczeni we wcześniejszych mieszkaniowych „bojach” — doszli do wniosku, że takie połączenie sił musi zaowocować udanym projektem.

Od samego początku dokładnie wiedzieli czego chcą, mieli z góry określone wyobrażenie o wnętrzu — mówi Łukasz Michalski. — Żeby powstało ich wymarzone mieszkanie potrzebowali zderzyć swoją wizję z naszym doświadczeniem — opowiada.

Klasyczni i elegancko, ale nowocześnie

Postawili na klasyczną elegancję, ale w nowoczesnym wydaniu. Za namową architektów zgodzili się na zestawienie tradycyjnych materiałów z nowatorskimi rozwiązaniami. I tak oto na podłodze w całym mieszkaniu ułożony został, we francuską jodełkę, parkiet z naturalnego dębu o pięknym rysunku. Przenika płynnie z jednego pomieszczenia do kolejnego tworząc rodzaj mozaiki z równo układanych klepek. W ten sposób ciepłe drewno i neutralna kolorystyka ścian w odcieniach przełamanych bieli i beżów, stała się bazą pod resztę aranżacji.

Efektowna wyspa w kuchni

Marzeniem właścicieli była efektowna wyspa kuchenna. Projektanci wykorzystując właściwości spieków kwarcowych Laminam Calacatta Gold, wykonali ją w formie monolitycznej rzeźby w sercu salonu. W całości zrobiona z jednolitego materiału o strukturze pięknie użylonego naturalnego kamienia stanęła w towarzystwie wykonanej na zamówienie, wg projektu JMW Architekci, kuchennej zabudowy w kolorze perłowej szarości. Trafioną kropką nad „i” okazały się złote baterie i dodatki.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!