Najlepsze Domy
Jak urządzić sypialnię dla alergika?

Jak urządzić sypialnię dla alergika?

Wiosna to pora roku, podczas której życie alergików nie należy do najprzyjemniejszych. Fot. 123rf
Wiosna to pora roku, podczas której życie alergików nie należy do najprzyjemniejszych. Fot. 123rf
Czego nie powinno zabraknąć w sypialni alergika? Oto kilka bardzo praktycznych wskazówek.

Wiosna to pora roku, podczas której życie alergików nie należy do najprzyjemniejszych. Objawy uczuleń bywają nieznośne – w ciągu dnia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a w nocy utrudniają zasypianie i sprawiają, że odczuwamy wyraźny dyskomfort. Jednak co najmniej kilka elementów wyposażenia wnętrza może pomóc przejść przez trudny czas. 

1. Uwaga na kurz

Podstawową sprawą, o którą powinniśmy zadbać, jest dość częsta „walka” z kurzem, gromadzącym się w sypialni. Sprawdzą się tu zarówno standardowe odkurzacze, jak i te, które powstały z myślą o osobach, cierpiących na alergie. Dobrym rozwiązaniem okaże się również mop parowy, który nie wymaga używania jakichkolwiek detergentów – te również bardzo często powodują reakcje alergiczne. Pamiętajmy jednak, że żaden sprzęt nie okaże się skuteczny, jeżeli nie wypracujemy restrykcyjnej regularności w utrzymywaniu czystości podłogi w sypialni.

2. Antyalergiczne materiały

Zmaganie się z uciążliwymi dolegliwościami w ciągu dnia sprawia, że w nocy alergicy potrzebują błogiego i nieprzerwanego snu, by zregenerować osłabiony organizm. Dlatego też warto postarać się o to, aby miejsce do odpoczynku było przestrzenią całkowicie przyjazną i bezpieczną. Wiemy już, że częste i regularne odkurzanie poprawi komfort przebywania w sypialni. Natomiast dobierając konkretne elementy posłania, warto wybrać materac, którego struktura zawiera piankę żelopodobną:

Pianka Gelax to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na różnego rodzaju alergie, ale nie tylko – ze względu na swoją elastyczność świetnie sprawdzi się również jako materac dla tych użytkowników, którym dokuczają bóle pleców. W naszych materacach używamy pianki Gelax, która łączy chłodzące właściwości pianki wysokoelastycznej oraz delikatność pianki termoelastycznej. To połączenie radykalnie ogranicza rozwój grzybów, pleśni i roztoczy, przez co pozwala stworzyć komfortowe miejsce do błogiego odpoczynku dla alergików – mówi Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

3. Materac powinien „oddychać”

To naturalne, że w miarę upływu czasu i użytkowania materaca, w jego strukturze zaczną gromadzić się mikroby. Dlatego też kolejnym elementem samego materaca, na który warto zwrócić uwagę, jest przewiewna siatka 3D. Dzięki niej posłanie zyskuje znacznie lepszą wentylację oraz cyrkulację powietrza, a to z kolei zapobiega gromadzeniu się alergenów w strukturze materaca.

Co więcej, siatka 3D przyniesie również ulgę wszystkim osobom, które cierpią na nadmierną potliwość. Choć z pozoru jest ona wyłącznie ozdobnym detalem materaca, spełnia funkcje, które mają bezpośrednie przełożenie na jakość odpoczynku. Zadbajmy więc o to, by w naszym „antyalergicznym” posłaniu znalazł się materac z pianką żelopodobną oraz z siatką 3D, a pokrowiec materaca można było w łatwy sposób ściągać i wyprać.

4. Powiew świeżego powietrza

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!