Najlepsze Domy
Jak komfortowo zaaranżować jadalnię w małym mieszkaniu?

Jak komfortowo zaaranżować jadalnię w małym mieszkaniu?

Kolor ścian, meble, oświetlenie i dodatki. Podpowiadamy jak to wszystko połączyć, by zaaranżować funkcjonalną i komfortową jadalnię w małym mieszkaniu.

Zobacz także: Nowoczesne wnętrza apartamentu na Bielanach. 

 

Wybierając stół do jadalni, warto bezpośrednio w salonie sprawdzić, jakiej prowadnicy użył producent. Wysokiej klasy prowadnice synchroniczne gwarantują, że do rozłożenia stołu nie będzie wymagana siła, ani narzędzia, a sam proces zajmie zaledwie kilka sekund.

Krzesła tapicerowane

Ze względu na znacznie większą wygodę, do stołu w jadalni warto dobrać krzesła tapicerowane, które nie tylko zapewnią komfort w trakcie posiłków, ale również ocieplą wnętrze i sprawią, że w jadalni zapanuje przytulny nastrój. Wybierając kolor obicia krzeseł warto po prostu dopasować go do ogólnej kolorystyki wnętrza i pozostałych mebli. To, czy zdecydujemy się na harmonijne dopasowanie kolorów, czy efektowny kontrast pomiędzy odcieniem ścian a kolorem mebli, zależy od naszego wyczucia i upodobań. Ta sama zależność dotyczy też zestawienia wybarwienia drewna z odcieniem tapicerki.

Szeroka gama rodzajów i kolorów tkanin daje olbrzymie możliwości tworzenia estetycznych kombinacji i personalizacji mebli. Współczesne technologie znacznie poprawiają jakość tkanin, które dzięki nim stają się odporne na rozdarcia, czy wilgoć, łatwe w czyszczeniu i usuwaniu sierści zwierząt. Standardem jest również wykorzystywanie materiałów z powłoką antybakteryjną oraz tekstyliów przyjaznych alergikom – dodaje Grzegorz Wit.

Oświetlenie w strefie jadalni

Poza ogólną kolorystyką wnętrza oraz funkcjonalnymi meblami, ważną rolę w jadalni odgrywa także oświetlenie, wpływające na samopoczucie i atmosferę w pomieszczeniu. Stół i krzesła najlepiej umieścić bezpośrednio pod źródłem światła. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj lampy wiszące, które nie tylko zapewnią odpowiednie oświetlenie stołu, ale pozwolą również na umowne oddzielenie miejsca do spożywania posiłków od miejsca na odpoczynek. To niezwykle ważne w małych mieszkaniach, w których rozkład powierzchni zmusza nas do tego, by jedno pomieszczenie pełniło różne funkcje.

Dodatki inspirowane naturą

Odpowiednio dobrane akcesoria pozwolą podkreślić charakter całej aranżacji. W jadalni świetnie sprawdzą się ozdobne rośliny, które obok drewnianych mebli, będą stanowiły kolejne nawiązanie do natury. Kwiaty z całą pewnością przyczynią się do stworzenia przyjemnej atmosfery w miejscu odbywania codziennych rytuałów. Warto również postawić na artystyczne akcenty w postaci grafik, rycin lub zdjęć, umieszczonych w drewnianych, czy też stalowych ramach w kolorze miedzi lub złota. Jeżeli zależy nam na jeszcze wyraźniejszym wydzieleniu strefy jadalni od strefy salonu, ustawy stół i krzesła na dywanie, kontrastującym z kolorem podłogi. Dzięki niemu nie tylko wyznaczymy granicę kącika jadalnianego, ale wpłyniemy również na przytulny charakter wnętrza całego pomieszczenia.

Źródło: Paged

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!