Najlepsze Domy
Feng shui - sypialnia

Feng shui - sypialnia

Celem zasad feng shui jest wprowadzenie i zachowanie harmonii we wnętrzu domu. Ściślej mówiąc, chińska filozofia polega na zapewnieniu swobodnego przepływu życiowej energii.

#4 Ustawienie mebli

Zasady feng shui są bezwzględne, kiedy przechodzimy do kwestii umiejscowienia łóżka w sypialni. Posłanie nie powinno być usytuowane na linii okno-drzwi, ponieważ zaburza to przepływ energii. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy spać zwróceni nogami w stronę drzwi. Ustawy łóżko wezgłowiem do ściany, pozostawiając po obu jego stronach tyle samo miejsca, aby każdy z wypoczywających miał taki sam dostęp do posłania. Pamiętajmy również o tym, by nie urządzać sypialni bezpośrednio nad garażem lub inną sypialnią. Unikajmy umieszczania posłań we wnękach – to nie jest dobre miejsce do snu. Chińska filozofia jednoznacznie wskazuje, że wędrująca energia powinna opływać łóżko z trzech stron, pamiętajmy o tym rozplanowując ustawienie mebli.

#5 „Sezonowe” rośliny i zdjęcia

Wielbiciele roślin powinni pamiętać o umiarze, ponieważ zbyt wiele kwiatów sprawi, że spokój w sypialni zostanie zakłócony. Jednak nie rezygnujmy z nich całkowicie, ponieważ korzystnie wpływają na nasze samopoczucie i przyjemny nastrój całej aranżacji. Zimą warto wykorzystać sezonowe rośliny, np. gałązki świerka lub sosny, ułożone w harmonijną kompozycję, czy też stroik. Dekoracja z całą pewnością będzie pasowała do naturalnych materiałów i tkanin, które znajdą się w sypialni. Kolejną ważną kwestią są plakaty przedstawiające ludzi oraz zdjęcia bliskich. Nie powinny stać bezpośrednio przy łóżku, ponieważ, według zasad feng shui, w trakcie snu możemy czuć się obserwowani, a to oczywiście zaburzy nasz wewnętrzny spokój i odpoczynek.

#6 Nastrojowe światło

Ostatnim elementem harmonijnej, zimowej sypialni jest nastrojowe i subtelne światło. Postawmy na lampki nocne z abażurami wykonanymi z tkanin w stonowanych kolorach. Drugim wariantem - zgodnym z chińską filozofią przepływu energii - są lampy z kloszami z „mlecznego” szkła. Pamiętajmy również, by unikać wieszania oświetlenia bezpośrednio nad łóżkiem, ponieważ w ten sposób negatywnie wpłyniemy na swój wewnętrzny spokój i komfortowy, regenerujący sen.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!