Najlepsze Domy
Duża łazienka ze strefą SPA

Duża łazienka ze strefą SPA

Właściciele tej willi są prawdziwymi miłośnikami antycznych czasów i chcieli nowoczesnego wnętrza z antycznymi akcentami, gdzie łazienka jest miejscem wypoczynku i relaksu. Wystrój wnętrza tej łazienki łączy charakterystyczną łaźnię turecką zaaranżowaną w nowoczesnym stylu z antyczną atmosferą.

To co wyróżnia tę łazienkę to udane połączenie naturalnych materiałów: naturalnych kamieni, wybielonego betonu, drewna i zieleni. Materiały te współtworzą delikatne kombinacje kolorystyczne budując atmosferę komfortu i przytulności.

Wszystkie materiały celowo zostały zaaranżowane w pionowe płaszczyzny, co jest typowe dla nowoczesnych wnętrz, połączonych z akcentami, typowymi dla zabytkowych pomieszczeń. Dobrym przykładem takiej udanej "fuzji" tych dwóch światów są trójkątne wykończenie betonowej ściany przypominające rząd słupów, które zostały rozwinięte i rozłożone na całej ścianie. Płytki na podłodze przypominają trochę zabytkową posadzkę.

Strefa wejściowa została obudowana materiałem przypominającym naturalne drewno. Niewidoczne drzwi wtapiają się w panele ścienne, dając poczucie integralności całej przestrzeni i przekształcając łazienkę w strefę relaksu.

Czytaj także: Luksusowe wnętrza apartamentu w Mediolanie

Z kolei okna wychodziły naprzeciwko sąsiedniego domu. Widoki więc nie zadowalały inwestorów. Właściciele domu chcieli nawet zabudować okna, aby oszczędzić sobie nieprzyjemnego widoku na posesję sąsiadów, ale pozbawiłoby to pomieszczenie naturalnego światła. Dlatego architekci zdecydowali się przysłonić okna przezroczystymi roletami i drewnianymi roletami okiennymi, które dzięki górnym prowadnicom można łatwo przesuwać na boki, zapewniając do szybki dostęp do przeszkleń.

Ponadto rolety okienne dopełniają oryginalną kompozycję, na którą składają się strefa z wydzielonymi umywalkami. Te ostatnie wyróżniają się dużymi zlewozmywaki przypominające antyczne misy oraz wiszące lustra z wbudowanym oświetleniem nad nimi. Ta strefa jest pierwszą rzeczą, która "przykuwa" wzrok przy wchodzeniu do łazienki. Dodatkowo soczysta i żywa zieleń roślin doniczkowych dopełnia całą kompozycję.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!

REKLAMA