REKLAMA
Najlepsze Domy
Drzwi wewnętrzne. Zobacz modne rozwiązania

Drzwi wewnętrzne. Zobacz modne rozwiązania

Drzwi wewnętrzne zapewniają prywatność w poszczególnych strefach domu, jak również stanowią wyjątkową dekorację mieszkania.

Drzwi wewnętrzne zapewniają prywatność w poszczególnych strefach domu, jak również stanowią wyjątkową dekorację mieszkania.

Rodzaj i wzór drzwi warto wybrać już na etapie projektu wnętrza. Ich wymiar to jedno, natomiast stylistyka to drugie. Mogą być one jedynie uzupełnieniem innych elementów wyposażenia, ale czasami warto nadać im rangę głównej dekoracji wnętrza.

Jak wybierać?

Po pierwsze musimy przemyśleć wybór konstrukcji drzwi, które zamontujemy w naszym domu. Najpopularniejsze w polskich domach jednoskrzydłowe drzwi uchylne zbudowane są z ościeżnicy, skrzydła i zawiasów – standardowe szerokości takich drzwi to 60, 70, 80, 90 i 100 cm. Dysponując dużym otworem w ścianie oraz przestrzenią wokół drzwi możemy zdecydować się na drzwi dwuskrzydłowe o szerokości od 120 do 160 cm.

Drzwi uchylne, w zależności od strony zamontowania zawiasów, dzielimy na prawe i lewe. Zwróćmy na to uwagę przy zakupie, gdyż wpływa to na kierunek otwierania drzwi, a ten z kolei ma znaczenie przy aranżacji pomieszczenia.

Bardzo praktycznym, i pozwalającym na większą swobodę aranżacyjną rozwiązaniem, są drzwi przesuwne. Zaletą tego typu systemów jest oszczędność przestrzeni, którą zyskujemy dzięki temu, że otwierane skrzydło nie „zabiera” miejsca w pokoju, a przylega zwarcie do ściany. Jeszcze innym rozwiązaniem, pozwalającym zaoszczędzić nieco przestrzeni są drzwi składane.

Drzwi wewnętrzne różnią się także parametrami technicznymi. Często przydadzą się drzwi o dobrych parametrach akustycznych, np. drzwi do sypialni, która jest naszym azylem i nie chcemy w niej słyszeć krzątaniny pozostałych domowników.

  • olga34,

    Zamawiałam drzwi wewnętrzne w Parkietlux, bo chciałam dopasować projekt to swojej wizji, a to co było w sklepach mi w żadnej sposób nie pasowało. Mam solidne drewniane drzwi z elementami stali i szkła i świetnie się komponują z nowoczesnym wnętrzem.
  • Agata,

    Z tymi drzwiami wewnętrznymi to było tak, że w sumie to był dla nas najtrudniejszy element do wyboru, chcieliśmy żeby nie przytłoczyły wnętrza, ale też nie widzieliśmy u siebie białych drzwi, w końcu w solidnedrzwi znaleźliśmy świetne drzwi szklane, z matem i idealnie się wpisują w nasze \"M\" :)
  • pemek,

    Właściwe drzwi to połowa sukcesu, drugie 50% to dobry montaż. Trzeba o tym pamiętać jednocześnie