×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Drewniana podłoga zawsze w modzie. Zobacz piękne wnętrza

Drewniana podłoga zawsze w modzie. Zobacz piękne wnętrza

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 13 kwi 2016 15:42
Zaktualizowano: 14 kwi 2016 10:22

O wartości podłóg drewnianych nie trzeba nikogo przekonywać. Są symbolem szyku i elegancji. Zastosowane we wnętrzach, nadają im przytulnego charakteru, a także ponadczasowej klasy. Ich naturalna kolorystyka, ciekawy rysunek i charakterystyczne ciepło potrafią wykreować w każdym pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

O wartości podłóg drewnianych nie trzeba nikogo przekonywać. Są symbolem szyku i elegancji. Zastosowane we wnętrzach, nadają im przytulnego charakteru, a także ponadczasowej klasy. Ich naturalna kolorystyka, ciekawy rysunek i charakterystyczne ciepło potrafią wykreować w każdym pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Podłogi drewniane gwarantują też izolację akustyczną i termiczną, redukują występowanie roztoczy, są antystatyczne i posiadają zdolność jonizacji powietrza. Ponadto czas działa zdecydowanie na ich korzyść. Z biegiem lat szlachetnieją, ukazując całe swoje piękno i charakter. Poszczególne odmiany drewna różnią się jednak zarówno rysunkiem, wybarwieniem, a także parametrami użytkowymi. Dobór odpowiedniego gatunku powinien być uzależniony także od intensywności eksploatacji oraz stylistyki wnętrza.

Choć podłogi drewniane nie należą do najtańszych na rynku nie brakuje produktów (np. paneli), które nadadzą wnętrzu drewnianego charakteru.

Jasna podłoga

Podłoga w kolorze bieli, dzięki swojej ponadczasowości i elegancji, świetnie sprawdzi się zarówno
w nowoczesnych, jak również w klasycznych wnętrzach. O tym, że będzie stanowiła wartościowy element domowej aranżacji, przekonują jej właściwości:

optycznie powiększa i rozjaśnia przestrzeń – dzięki niej pomieszczenia sprawiają wrażenie bardziej otwartych i przestronnych. Dobrze odbija i rozprowadza światło we wnętrzu, zarówno to pochodzące z naturalnych promieni słonecznych, jak też ze sztucznych źródeł. Jako najjaśniejsza z barw, z jednej strony daje szansę na wydobycie piękna niewielkiego pokoju, a z drugiej - umożliwia podkreślenie majestatyczności i elegancji salonu o dużej powierzchni;

stanowi doskonałe tło – dobrze komponuje się z innymi kolorami, dzięki czemu nie ogranicza możliwości zastosowania elementów wyposażenia w nawet najbardziej ekstrawaganckich odcieniach. Nie tylko nie zaburza równowagi kompozycji aranżacyjnej, ale dodatkowo pozwala wyeksponować jej oryginalne detale;

ma uniwersalny charakter – z powodzeniem można ją zastosować w różnych pomieszczeniach: od salonu, przez sypialnię, aż po kuchnię i łazienkę. W każdym z nich wprowadzi pełną spokoju oraz świeżości atmosferę.

Pamiętajmy, że biel ma różne oblicza. Występuje zarówno w chłodnych, jak i ciepłych odcieniach. Czasem zawiera w sobie odrobinę szarości, która nadaje jej nowoczesnego charakteru, a niekiedy przewagę wykazują żółte lub beżowe tony. Wielowymiarowość tej barwy otwiera wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu wnętrza, w których stanowi ona wiodący motyw kolorystyczny, mogą posiadać zupełnie inny klimat – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu RuckZuck.

Biała podłoga, która swoją popularność w istotnej mierze zawdzięcza wysokiemu zainteresowaniu stylem skandynawskim, wciąż pozostaje rozwiązaniem budzącym sceptycyzm wielu osób. Większość dylematów dotyczy jej użyteczności, czyli tego, jak sprawdza się w praktyce. Najczęściej pojawiają się obawy o to, że jasny kolor wyeksponuje wszelkie mankamenty i zabrudzenia, sprawiając jednocześnie trudności w utrzymaniu czystości. Panuje też przekonanie, iż podłoga w bieli jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne w trakcie eksploatacji. Analizując te wątpliwości, zastanówmy się zatem: czy kurz na ciemnej powierzchni pozostaje niewidoczny, a wytrzymałość podłogi zależy od dekoru, jaki wybierzemy? Co więcej, podejmując decyzję o zakupie paneli podłogowych, obok funkcjonalności warto uwzględnić także inne aspekty, które pozwolą upiększyć wnętrze i podkreślić jego atuty. W tym zakresie biel ma magiczną moc – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Podłoga w stylu vintage

Elegancka, wzorowana na klasycznym parkiecie, niczym z paryskiej kamienicy. Albo bardziej w trendzie „eko” – tworząca efektowną mozaikę wzorów i odcieni drewna „z odzysku”. Podłoga w stylu vintage ma różne oblicza, a każde z nich to sposób na nadanie wnętrzu niebanalnego charakteru. Postarzane, nawiązujące do stylistyki sprzed lat, albo też inspirowane recyklingiem i nadawaniem starym rzeczom nowych funkcji i zastosowań. Moda na podłogi „z historią” trwa.

Takie podłogi zwracają uwagę. Sprawiają, że nawet prosto urządzone wnętrze zyskuje charakter i pewien oryginalny styl. A ponieważ vintage czerpie z rozwiązań ponadczasowych, taka podłoga będzie doskonałą podstawą aranżacji – mówi Jacek Szwagrzak z sieci Komfort.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także