Najlepsze Domy
Dekoracja wigilijnego stołu. Zobacz kilka pomysłów projektantki wnętrz

Dekoracja wigilijnego stołu. Zobacz kilka pomysłów projektantki wnętrz

Przedstawiamy kilka pomysłów projektantki Magdaleny Miśkiewicz na dekorację wigilijnego stołu.

Choinka i wigilijny stół – bez nich nie sposób wyobrazić sobie Bożego Narodzenia. Choć do Świąt pozostało jeszcze trochę czasu, warto już dziś zadbać o dekoracje, które sprawią, że poczujemy w pełni magię Świąt! Wspólnie z projektantką Magdaleną Miśkiewicz przygotowaliśmy 5 pomysłów na wigilijny stół.

1. Klasycznie i ponadczasowo

Klasyczna bożonarodzeniowa kolorystyka, czyli granat, burgund i złoto nigdy nie wyjdzie z mody. Tym, którym jednak troszkę się już opatrzyła, proponujemy w tym roku zestawienie ze złotem głębokiej szmaragdowej zieleni. Jeśli chcecie być „trendy”, dekorując stół sięgnijcie po miękkie aksamity i welury oraz błyszczącą, złotą zastawę, sztućce, świeczniki czy bombki.

To połączenie bardzo eleganckie, wystawne i strojne, jednak nie do każdego wnętrza. Złoto ociepla i dodaje blasku. Najlepiej komponuje się w przestrzeniach zaaranżowanych w stylu klasycznym, modern classic czy glamour (ale tylko kiedy mamy już w wystroju złote elementy). Zestawienia złota z granatem, burgundem czy butelkową zielenią dobrze wypadają też w nowoczesnych wnętrzach o ciepłej kolorystyce, z przewagą beżów, taupe, czekoladowych brązów i barw ziemi – mówi projektantka Magdalena Miśkiewicz.

2. Świąteczny blask

Choć na razie nie wiadomo, jakie święta zgotuje nam aura, już dziś możemy zadbać o to, by nasz wigilijny stół skrzył się zimowym blaskiem. Wykorzystajcie do dekoracji srebrzysty obrus i podkładki, białe jak śnieg kule zdobione brokatem, perły i lekkie niczym śnieżny puch piórka.

W przeciwieństwie do złota srebro pozwala stworzyć chłodny, zimowy klimat – mówi Magdalena Miśkiewicz. Osobiście lubię je łączyć z bielą, perłą, szarością i brokatem, ponieważ kojarzy mi się to z blaskiem śniegu w mroźny dzień. W takich zestawieniach odnajdzie się także granat, a nawet turkus. Srebro często łączymy też z czerwienią, ale najlepiej wprowadzić ten kolor tylko jako akcent.

Dekoracje w kolorze srebra są bardziej uniwersalne niż złoto. Pasują do większości wnętrz, a szczególnie dobrze będą się prezentować w połączeniu ze stylem nowojorskim, Hampton, modern classic i glamour (pod warunkiem, że w aranżacji wnętrza użyto już srebra lub błyszczącego chromu).

Jeśli do dekoracji stołu użyjemy ciut czerwieni a mniej brokatu, taki zestaw powinien dobrze współgrać ze stylem skandynawskim – radzi projektantka. Jeśli natomiast użyjemy więcej bieli to dobrze wypadnie w zdecydowanej większości wnętrz, ponieważ biel pasuje zawsze.

3. Monochromatycznie - Minimalistycznie

Zwolennicy minimalizmu powinni postawić na jeden kolor, a najlepiej na… złoto, złoto, złoto!

Od dłuższego czasu kolor ten króluje w designie – mówi Magdalena Miśkiewicz.

Monochromatyczne dekoracje warto urozmaicić wykorzystując po wiele różnych materiałów i faktur. Świąteczne ozdoby powinny być wyważone i eleganckie, z klasą.

Pamiętajmy, skoro na stole dużo się „błyszczy”, baza musi być stonowana, nowoczesna – radzi projektantka. Świąteczne dekoracje wprowadzamy na zasadzie kontrastu. Takie zestawienia polecam do nowoczesnych, „hotelowych” wnętrz.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!