Najlepsze Domy
Czerwień we wnętrzu – powiew orientu na Walentynki

Czerwień we wnętrzu – powiew orientu na Walentynki

Walentynki nierozerwalnie kojarzą się z kolorem czerwonym – energetyczną barwą miłości, przywodzącą na myśl klimat dalekiego orientu. Aranżację nawiązującą do wschodniej stylistyki i opowieści rodem z baśni 1001 nocy uzyskamy umiejętnie wprowadzając czerwień do naszego domu.

Kultura orientu oszałamia różnorodnością wzornictwa, mieszanką smaków i zapachów, kusząc bogactwem kolorów. Wystrój inspirowany baśniami z 1001 nocy jest nie tylko urokliwy, lecz także przypomina o zawartym w nich pięknym przesłaniu, mówiącym o tryumfie miłości.

Z okazji Walentynek warto pokusić się o wprowadzenie takiego stylu do naszego domu. Możemy to zrobić w łatwy sposób – wystarczy odmalowanie ścian i dobór odpowiednich dodatków.

Potęga czerwieni
Orientalna stylistyka preferuje ciepłe barwy. Szczególnym upodobaniem cieszy się tu właśnie czerwień, która ma wiele „twarzy". Na ścianach domu sprawdzi się zarówno jej klasyczne oblicze, które znajdziemy np. w kolorze „Bukiet Róż”, jak i nieco inny, ale równie ciekawy „Malinowy ogród" z domieszką oranżu. Oba te rozwiązania należą do kolekcji farb Śnieżka Barwy Natury.

Czerwony dobrze prezentuje się w połączeniu ze złotem, które może pojawić się w dodatkach bądź, jako ornament na tkaninach. Wybierajmy przede wszystkim fantazyjne wzory, tzw. esy-floresy czy motywy roślinne. Obok płomiennych czerwoności świetnie wyglądają również różowobrązowe tonacje, np. „Orientalny Taniec” z oferty farby Śnieżka Satynowa, która zawiera dodatek Teflon surface protector, ułatwiający usuwanie plam i zabrudzeń z pomalowanych powierzchni.

Styl wschodni, jak żaden inny, perfekcyjnie operuje różnorodnymi kolorami, znajdujących się po tej samej stronie koła barw. Dla przykładu – czerwień doskonale koresponduje z czekoladowymi tonami, które można ożywić szczyptą indygo.

W domu utrzymanym w takiej aranżacji nie powinno zabraknąć także żółcieni. Trzeba też pamiętać, że zbyt żywy czerwony może być dominujący. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie tej barwy w intensywnym odcieniu tylko na jednej ze ścian pomieszczenia. Łagodniejsze oblicza czerwoności możemy natomiast wykorzystywać swobodnie, budując z nich główny motyw wizualny pokoju.

Ogniste wnętrza
W orientalnych wnętrzach doskonale wyglądają duże okna, które są przyozdobione długimi zasłonami, przewiązanymi frędzlami, np. w odcieniu indygo. Klasycznym rozwiązaniem jest wybór ceramicznej bądź drewnianej podłogi, na której pyszni się bogato zdobiony dywan o wyraźnych kolorach i wzorach – element obowiązkowy wschodniego wystroju.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!