Najlepsze Domy
Biel, szarość i beż we wnętrzach

Biel, szarość i beż we wnętrzach

Wnętrza w jasnych kolorach nigdy nie wychodzą z mody. To ponadczasowy trend, który ulega tylko delikatnym modyfikacjom. Oto kilka inspirujących, jasnych aranżacji.

Wnętrzarskie trendy ulegają różnym zmianom, ale w wielu mieszkaniach niezmiennie królują ściany utrzymane w jasnych barwach - bieli, delikatnych szarościach czy beżach. Nic dziwnego – zastosowanie takiej kolorystyki w domowej aranżacji niesie ze sobą wiele korzyści estetycznych i użytkowych.

Mniej-więcej

Jedną z głównych zalet związanych z utrzymaniem aranżacji w jasnej kolorystyce jest niewątpliwie fakt, że pozwala to optycznie powiększyć daną przestrzeń. Ściany w delikatnych odcieniach, takich jak np. szarość Neutral, odbijają więcej promieni słonecznych i sprawiają, że granice pomiędzy poszczególnymi płaszczyznami, np. ścianą i sufitem, stają się mniej widoczne. Dzięki temu pomieszczenia wydają się bardziej przestronne, co jest szczególnie przydatne w niedużych mieszkaniach.

Delikatny luz

Wiele osób najbardziej komfortowo czuje się właśnie w jasnych wnętrzach. Ma to związek nie tylko z indywidualnymi upodobaniami, ale także z tzw. psychologią kolorów. Zastosowanie w wystroju mało nasyconych, pastelowych tonów, takich jak np. Oat Cake, pozwala łatwiej się zrelaksować i poczuć swobodnie. W mniej nasłonecznionych mieszkaniach jasne ściany naturalnie doświetlają wnętrze, sprzyjając dobremu samopoczuciu domowników.

Wszystko pasuje

Ogromną zaletą jasnych barw jest to, że pasują praktycznie do wszystkiego. Takie ściany stanowią wdzięczne tło dla wszelkich wnętrzarskich eksperymentów. Uwydatnią wyraziste, kontrastowe akcenty, ale też subtelnie i elegancko podkreślą urok delikatnych dodatków. Pomieszczenia pomalowane na jasne kolory, np. Silver Pearl, bardzo dobrze wyglądają w towarzystwie wszelkiej roślinności.

Źródło: Beckers

Czytaj także: Boho we wnętrzu. 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!