Najlepsze Domy
Białe wnętrza zawsze w modzie

Białe wnętrza zawsze w modzie

W poszukiwaniu azylu wielu z nas zwraca się w stronę ponadczasowej klasyki – stonowanego wnętrza, które daje poczucie bezpieczeństwa, będąc zarazem przyjemnym dla oka. Inni decydują się na nowoczesny wystrój w duchu minimalizmu – często uwzględniający elementy surowe i naturalne. W obu przypadkach doskonałym rozwiązaniem okazuje się powrót do podstaw – harmonijnego, białego wnętrza.

Kolekcja Burano Ceramiki Domino pozwala stworzyć białą aranżację o zaskakującej ilości różnych wykończeń. Miłośnicy klasyki docenią możliwości, które daje gładka, biała płytka Burano white o formacie 30 x 60 cm. Można wykreować dzięki niej prawdziwie eleganckie wnętrze – proste, lecz niepozbawione charakteru. Jako dopełnienie subtelnej, białej aranżacji doskonale sprawdzą się dekoracyjne płytki z kolekcji Burano o lekko błyszczącym wykończeniu. Pokryte prostymi, geometrycznymi wzorami dekory stanowić będą subtelny, intrygujący akcent na jednolitym, białym tle. Tak urządzona łazienka pozwala na zabawę światłem i dobór różnorodnych jego źródeł. Sznur drobnych lampek lub delikatnie podświetlana dekoracja dodadzą pomieszczeniu uroku i wrażenia lekkości. Akcentem, który znakomicie komponuje się z taką wizją wystroju jest separująca płytki stalowa listwa, która podkreśla emanujące z pomieszczenia wrażenie czystości i elegancji, nie sprawiając przy tym wrażenia nadmiernego przepychu.

Czysta asceza

Jeśli pragniemy skomponować wnętrze zgodne z duchem minimalizmu, trudno o lepszy wybór niż ponadczasowa biel. Stworzenie czystej, kojącej przestrzeni nie musi jednak oznaczać rezygnacji z subtelnych elementów dekoracyjnych. W kolekcji Burano odnajdziemy płytki, które – choć jednolite w kolorze – nadadzą ścianom interesującą fakturę. Prostokątne płytki Burano stripes (60 x 30 cm) przywodzącą na myśl naturalne, płócienne sploty, podczas gdy klasyczne, pikowane płytki Burano white (60 x 30 cm) wniosą do pomieszczenia poczucie harmonii i elegancji. Dopełnieniem zainspirowanej japońską prostotą przestrzeni mogą być stylowe płytki imitujące wygląd i fakturę drewna, jak matowa płytka podłogowa Aspen Grey (15 x 60 cm), a także zainspirowane surowym wdziękiem betonu płytki Dover graphite (45 x 45 cm). Nieskazitelnie białe kafelki stanowią też doskonałe tło dla roślinności oraz dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów, jak drewno lub bambus.

Niezależnie od tego, czy wystrój mieszkania potraktujemy jak czyste płótno, na którym wyrażać będziemy swoją kreatywność, czy pragniemy w najbliższej przestrzeni doświadczyć wyłącznie prostoty i spokoju, z pomocą płytek z kolekcji Burano z łatwością stworzymy idealną aranżację. Ich różnorodne wykończenia i faktury sprawią, że nawet subtelne, białe wnętrze zyska niepowtarzalny charakter.

 Zobacz także: Jak zagospodarować przestrzeń w domu? 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!