×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Bezuchwytowe rozwiązania w meblach łazienkowych

Bezuchwytowe rozwiązania w meblach łazienkowych

Autor: Katarzyna Masłowska
Dodano: 30 cze 2016 09:40
Zaktualizowano: 30 cze 2016 09:51

W grupie istotnych zmian we wzornictwie mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę na trend rezygnacji z widocznych uchwytów. Coraz więcej osób zainteresowanych jest minimalistycznymi meblami, w których rolę uchwytów pełnią podcięcia szafek czy ozdobne listwy. Czy wizualna umowność uchwytów to moda, czy raczej trwała zmiana?

W grupie istotnych zmian we wzornictwie mebli łazienkowych warto zwrócić uwagę na trend rezygnacji z widocznych uchwytów. Coraz więcej osób zainteresowanych jest minimalistycznymi meblami, w których rolę uchwytów pełnią podcięcia szafek czy ozdobne listwy. Czy wizualna umowność uchwytów to moda, czy raczej trwała zmiana?

Rozwiązania bezuchwytowe wkraczały do oferty mebli łazienkowych Antado sukcesywnie: najpierw w postaci uchwytów wpuszczanych we front i systemu push-to-open, by w nowej ofercie rozgościć się na dobre. Obecnie w katalogu mebli Antado aż 6 kolekcji nie ma standardowych uchwytów, co nie oznacza, że nie ma ich wcale. W serii Combi rolę uchwytów pełni frezowany, polakierowany na biało uchwyt lub drewniane listwy, w meblach Gabi są to skośne pocięcia brzegów szuflad, zaś w Wave rolę uchwytów spełnia profilowany kształt frontu szuflady (tzw. fala), która jest również elementem dekoracyjnym całej kolekcji.

Z kolei w meblach Cantare oraz Pacific uchwyty zostały wpuszczone we fronty szafek w taki sposób, że na zewnątrz widoczna jest tylko niewielka chromowana listwa z zagłębieniem na dłoń. Jeszcze innym bezuchwytowym systemem, sprawdzonym przez Antado, jest push-to open zastosowany w meblach z kolekcji Grande. Aby otworzyć duże, pojemne szuflady wystarczy delikatnie nacisnąć na środek frontu a prowadnica, na wzór mechanizmu w długopisie, cofnie się i wypchnie ją do przodu. Zamknięcie jest równie proste.

Projektując meble zawsze staramy się jak najlepiej dobrać kształt uchwytów do bryły mebla i jego estetyki, stąd duża różnorodność zarówno typów stosowanych przez nas uchwytów, jak i rozwiązań bezuchwytowych – mówi Hieronim Walczak, specjalista ds. mebli łazienkowych w firmie Coram Poland, dystrybutora marek Tiger i Antado. Uchwytów „pozbawiamy” najczęściej meble utrzymane w minimalistycznej estetyce, gdzie stylistycznym kluczem jest zachowanie czystości i klarowności bryły. 

Rozwiązania bezuchwytowe chętnie wybierane są również przez rodziny z małymi dziećmi, głównie ze względów bezpieczeństwa (minimalizacja ryzyka zaczepienia się np. ubraniem) i wygody (nie trzeba stosować abezpieczeń drzwiczek i szuflad - z perspektywy małego dziecka mebel bezuchwytowy trudno jest otworzyć).

Również w gamie mebli Tiger, holenderskiego producenta wyposażenia łazienek należącego do Grupy Coram International, można znaleźć gamę propozycje mebli otwieranych bezuchwytowo. W taki system wyposażone są między innymi kolekcje: Items. Cadero, Eden, Miller, Loft oraz Lucca. Wszystkie wymienione serie łączy nowoczesna estetyka, którą brak widocznych uchwytów tylko korzystnie podkreśla. W zależności od kolekcji meble Tiger dostępne są w atrakcyjnym wyborze wykończeń, wśród których warto zwrócić uwagę na naturalne forniry (klasyczny dąb, dąb Chalet, orzech) oraz na połączenia bieli z drewnem.

Czy systemy bezuchwytowe zastąpią tradycyjne uchwyty? Choć obecnie meble bez widocznych uchwytów cieszą się sporym zainteresowaniem klientów i są modne, to w przyszłości rozwiązanie to będzie raczej opcją „do wyboru” niż standardem. Dla wielu osób mebel łazienkowy po prostu musi mieć uchwyty – podsumowuje Hieronim Walczak.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także