Najlepsze Domy
Art deco w apartamencie na Mokotowie

Art deco w apartamencie na Mokotowie

W apartamencie pojawiają się wyjątkowe meble, stylizowane na lata 30. ubiegłego wieku, wysokiej jakości materiały, wyeksponowane ciekawymi dodatkami. Szczególnie interesującą propozycją są ażurowe panele w kolorze złotym, które nadają wnętrzu niesamowity charakter. Atutem tego projektu były też duże przeszklone powierzchnie okien, dzięki temu całość sprawia wrażenie przenikania się wnętrza z miejską przestrzenią.

Pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio zaprojektowała piękny apartament na warszawskim Mokotowie. Właściciele mogą cieszyć się aranżacją łączącą w sobie tradycję z nowoczesnością, a wszystko to w duchu art deco. Uwagę zwracają proste linie, geometryczne formy, monochromatyczne rozwiązania kolorystyczne, tu i ówdzie przełamane intensywną barwą.

Otwarta przestrzeń – kuchnia, jadalnia i salon

W kuchni postawiono na lakierowane meble kuchenne w kolorze lekkiej szarości ze wstawkami z kwasówki polerowanej, aranżację uatrakcyjniono ciemnobrązowym dębowym fornirem na części szafek. Ten sam motyw został powtórzony w części holu i w jadalni. Posadzkę, blaty i okładziny ścienne w kuchni zostały wykonane z marmuru Statuario, pojawia się on również na ścianie w salonie, ułożony w układzie bookmatch.

Zobacz także: Pomysł na sypialnię. 12 projektów polskich architektów

Centrum salonu stanowi  stylowa sofa Seymour wykończona granatowym welurem, towarzyszy jej stolik kawowy B-Wave Flou. Za wyjątkowy wygląd jadalni odpowiadają stół, krzesła i lampa. Wisienką na torcie tej trójdzielnej przestrzeni są wykonane na zamówienie, według projektu Wyrzykowski Studio, panele ażurowe, oddzielające strefę salonu od strefy holu, a także panel ażurowy przesuwny oddzielający kuchnię od jadalni.

Sypialnia główna z łazienką

Na ścianach sypialni i płycinach szaf (uchwyty wykonane na zamówienie z kwasówki polerowanej), wykończonych tapetą Arte, dominuje jasnoszara kolorystyka. Wnętrze zostało ocieplone jasnym, jedwabnym dywanem. Akcent kolorystyczny stanowi ciemnofioletowy welurowy fotel. Również łazienka jest utrzymana w jasnych barwach, wykończona marmurem Nordic Grey. Ważny element stanowią lustra oraz wiszące lampy, nawiązujące stylistycznie do epoki Art Deco.

Gabinet w ciemnej kolorystyce

Przestrzeń gabinetu wyraźnie odcina się od pozostałych pomieszczeń apartamentu – przeważają tu szarości i ciemne brązy, również meble pokryte są fornirem barwionym na ciemny brąz. Elegancji nadają dodatki w kolorze złota i kinkiety w stylu art deco. Całość została przełamana fotelami w kolorze butelkowej zieleni. Dzięki temu aranżacja sprzyja skupieniu i kreatywnej pracy.

Źródło: Wyrzykowski Studio

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!