Najlepsze Domy
Aranżacja strefy prysznicowej - 5 kroków

Aranżacja strefy prysznicowej - 5 kroków

Poznaj 5 kroków do stworzenia strefy natrysku w swojej łazience!

Bez względu na to, czy posiadamy pokój kąpielowy, czy niewielką łazienkę w bloku powinna być ona maksymalnie funkcjonalna i estetyczna. To przestrzeń, która oprócz swoich podstawowych funkcji takich jak zapewnienie higieny, dostarczać powinna także odprężenie i odpoczynek. Jedną z kluczowych stref w łazience jest ta z prysznicem, której odpowiednie zaaranżowanie doda energii o poranku, a wieczorem wyciszy przed snem. 

Krok 1: Materiały do strefy mokrej

Nawet łazienka urządzona w zgodzie z najnowszymi trendami, nie będzie spełniać swojej funkcji, gdy zapomnimy o jej hydroizolacji. Takie zabezpieczenie przed wodą najbardziej newralgicznych miejsc zapewni nam swobodę korzystania z prysznica czy umywalki, bez obaw o pojawienie się grzybów lub pleśni. Sama farba odporna na wilgoć nie wystarczy. 

Czytaj także: Kabina prysznicowa. 10 modnych modeli typu walk in

Zadbajmy o szczelność podłóg – szczególnie w okolicach, wanny, prysznica lub pralki – to miejsca szczególnie narażone na szkodliwe działanie wody. Niezwykle ważna jest również izolacja ścian. Często oprócz farby przeznaczonej do stref mokrych, używa się dodatkowych zabezpieczeń w postaci kafelków. Izolacja powinna wtedy zaczynać się już od podłogi a kończyć na wysokości kabiny. W przypadku wanny, wysokość zabezpieczenia powinna wynosić tyle, ile mierzy najwyższy domownik.

Krok 2: Brodzik pod podłogą

Idealna strefa to taka, która jest funkcjonalna i zachwyca swoją przemyślaną aranżacją. Prysznic z brodzikiem podpłytkowym to idealne rozwiązanie do niewielkich łazienek, w których każdy metr jest na wagę złota. Takie rozwiązanie nie zabiera cennej przestrzeni, a sprawia, że pomieszczenie staje się przestronne, minimalistyczne i niezwykle modne. Dodatkowym plusem brodzików znajdujących się pod podłogą jest to, że nie posiadają one żadnego progu, dzięki czemu zapewniają bezpieczne korzystanie ze strefy natrysku zarówno dzieciom, jak i osobom starszym lub niepełnosprawnym. I choć rozwiązanie to jest nieco droższe niż to z tradycyjnym, głębokim brodzikiem to korzyści z niego płynące są zdecydowanie warte swojej ceny.

Krok 3: Kabina prysznicowa

Idealna kabina prysznicowa to jaka? Przede wszystkim dopasowana do wnętrza – zarówno wielkością, jak i funkcjonalnościami. Możemy w końcu wybrać baterię jedno- lub dwuskrzydłową, z drzwiami przesuwnymi lub otwierającymi się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możemy też postawić na tę najbardziej tradycyjną, czyli półokrągłą albo zdecydować się np. na pięciokątną. Nie bez znaczenia pozostaje również sam materiał, z którego kabina została wykonana. Szkło powinno zostać pokryte specjalną powłoką hydrofobową, która sprawia, że na jego powierzchni nie osadza się woda, a przez to – nie powstają nieestetyczne i trudne do usunięcia zacieki. Dzięki takiemu rozwiązaniu kabina jest łatwa do utrzymania w czystości i nie wymaga częstych zabiegów pielęgnacyjnych.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!