Najlepsze Domy
Aranżacja niewielkich przestrzeni

Aranżacja niewielkich przestrzeni

Podczas urządzania małego lokum najważniejsze jest wydobycie jego atutów i stworzenie wrażenia przestronności. Kluczowe jest też maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jak zaaranżować małą przestrzeń, by nie stworzyć ciasnego wrażenia?

Elegancja we wnętrzu często jest kojarzona z dużymi, otwartymi przestrzeniami. Co zrobić w sytuacji, gdy dysponujemy niewielkim metrażem? Czy przekreśla to szansę stworzenia szykownej aranżacji? Eksperci RuckZuck obalają mity i przekonują, że wytworny wystrój nie jest zarezerwowany tylko dla apartamentów. 

Przestronne pomieszczenia można zaaranżować na wiele sposobów. Ciekawszym wyzwaniem staje się jednak urządzanie małych lub średnich mieszkań. Ich właściciele także chcą tworzyć wnętrza pełne elegancji i wdzięku, nie zapominając przy tym o funkcjonalności. I choć muszą zrezygnować z pewnych elementów, np. wyspy w kuchni, wanny wolnostojącej w łazience czy osobnej garderoby, to mają do wyboru inne rozwiązania, które zapewnią im oczekiwany komfort i wprowadzą do pomieszczeń nutę luksusu – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Ważny element stanowią okna, które powinny zostać odpowiednio wyeksponowane. Zamiast ciężkich zasłon i grubych firan warto postawić na zwiewne materiały, pozwalające wpuścić do środka jak najwięcej promieni słońca. Natomiast wieczorową porą świetnie sprawdzą np. rozpraszająca światło lampa sufitowa i naścienne kinkiety.

Kolorystyka mieszkania utrzymana w jasnych barwach bieli, beżu i delikatnych szarości doda pogodnej aury i lekkości. W przełamaniu monotonii pomogą wyraziste tonacje, m.in. fiolet, który został uznany kolorem tego sezonu, a jednocześnie symbolizuje prestiż. Dobrym pomysłem jest też stworzenie efektu głębi za pomocą fototapety 3D na reprezentacyjnej ścianie salonu (przedstawiającej np. las czy most).

W małych wnętrzach kluczowe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Należy to zrobić w sposób przemyślany, starając się przewidzieć również przyszłe potrzeby domowników. Doskonałe dopasowanie gwarantuje wybór mebli przygotowanych na wymiar. Zestawy o jasnej, lakierowanej powierzchni rozświetlą pomieszczenia, nadając im szlachetnego połysku.

Świetnym sposobem na uzyskanie wrażenia przestronności jest umieszczenie na ścianach luster. Oprawione w bogato zdobione ramy będą nie tylko funkcjonalnymi detalami, ale także eleganckimi akcentami. W przypadku pozostałych dekoracji zalecane jest zachowanie umiaru, by nie ograniczać dostępnej powierzchni i uniknąć chaosu. Można sięgnąć po takie materiały jak chrom, mosiądz czy stal, które królują w obecnych trendach.

Szykowne wnętrza zasługują na solidną podłogę o dobrych parametrach. W tym roku ofertę naszych salonów wzbogaciła kolekcja paneli Legend, która prezentuje się elegancko i gustownie. Wąskie deski (160 mm) poszerzają optycznie przestrzeń, a bardzo wysoka klasa ścieralności AC5 potwierdza doskonałą ochronę przed uszkodzeniami. Dzięki strukturze synchronicznej przypominają prawdziwą drewnianą podłogę, a pomieszczenia z nimi nabierają wytworności – dodaje Katarzyna Śliwińska.

 Czytaj także: Jasne wnętrza domu parterowego. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!