Najlepsze Domy
Zrób To Sam: Zegar Muzyczny

Zrób To Sam: Zegar Muzyczny

Zegar winylowy z kapslami zamiast godzin pozwoli wyczarować styl retro w mieszkaniu i stanie się jego ozdobą. Fot. Bosch
Zegar winylowy z kapslami zamiast godzin pozwoli wyczarować styl retro w mieszkaniu i stanie się jego ozdobą. Fot. Bosch
Zegar winylowy z kapslami zamiast godzin pozwoli wyczarować styl retro w mieszkaniu i stanie się jego ozdobą. Miłośnicy muzyki mogą w ten sposób wykorzystać porysowane płyty i podarować im drugie życie.

Potrzebne materiały:

- 1 płyta winylowa
- 1 mechanizm zegarowy (można wymontować ze starego zegara lub kupić nowy)
- baterie do zegara
- 12 kapsli (można je kupić także w zestawach)
- 4–5 korków do wina

Potrzebne narzędzia:

- urządzenie do klejenia Gluey firmy Bosch
- wkłady klejące (bezbarwne) do urządzenia Gluey Bosch
- 1 nóż introligatorski
- 1 deska do krojenia
- 1 ołówek
- 1 ekierka
- ew. wkrętarka akumulatorowa z wiertłem do drewna 8 mm

Krok 1

SBSb-11b.18.jpg
SBSb-11b.18.jpg
 

Zmontuj mechanizm zegarowy zgodnie z instrukcją producenta oraz włóż baterie. Następnie włóż go od tyłu w otwór płyty, a z przodu zamontuj wskazówki zegara. W razie potrzeby należy trwale połączyć mechanizm zegarowy z płytą za pomocą urządzenia do klejenia Gluey. Ważne, aby wskazówki nie wystawały poza płytę, co pozwoli zachować właściwe proporcje. Jeśli mechanizm zegarowy nie mieści się w otworze płyty, można ostrożnie powiększyć otwór, używając do tego celu wiertarki akumulatorowej i nasadki do wiercenia z wiertłem 8 mm. Najczęściej wystarczy lekkie 'wyrobienie' otworu.

Krok 2

SBSc-11b.18.jpg
SBSc-11b.18.jpg

Zmierz płytę, aby wyznaczyć punkty, w których zostaną przyklejone kapsle wyznaczające godziny. Kapsle muszą znajdować się w równej odległości od siebie, aby można było prawidłowo odczytać czas. Orientując się według punktów dla czterech kwadransów, zaznacz na płycie wszystkie 12 punktów, w których zostaną umieszczone kapsle.

Krok 3

SBSd-11b.18.jpg
SBSd-11b.18.jpg

Kapsle wypełnij kawałkami korków do wina, za pomocą których kapsle zostaną przymocowane do płyty. W tym celu pokrój korki do wina za pomocą noża introligatorskiego na cienkie kawałki odpowiadające grubości wnętrza kapsla. Z każdego korka do wina wykonasz trzy takie elementy. Za pomocą urządzenia do klejenia Gluey przyklej elementy korkowe do kapsli i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 4

Kapsle rozmieść w dwunastu zaznaczonych punktach. Za pomocą urządzenia do klejenia Gluey nanieść bezbarwny klej na powierzchnię korka i przyklej kapsle do płyty winylowej. Zegar w stylu retro jest gotowy do powieszenia na ścianie.

Wskazówka: wiele mechanizmów zegarowych ma już zaczep, na którym można zawiesić zegar. W przypadku jego braku można za pomocą urządzenia do klejenia Gluey przykleić haczyk do mechanizmu zegarowego.

Zobacz także: Sposób na poranną pobudkę.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!