REKLAMA
Najlepsze Domy
Zobacz jak fuga zmienia charakter płytek w łazience

Zobacz jak fuga zmienia charakter płytek w łazience

Jednym z elementów tworzących atmosferę łazienki jest kolorystyka. Ale jak wybrać kolor, który będzie nam odpowiadał jeszcze przez wiele lat? Słyszeliśmy przecież o spektakularnych wpadkach, które wymuszały kolejny remont na właścicielach w przeciągu roku albo zmuszały ich do codziennego zmagania się ze znienawidzonym odcieniem żółci.

Przede wszystkich pamiętajmy, aby nie przesadzić z mocnymi barwami czy wzorami. Jeśli wybieramy wzorzystą podłogę, ściany pozostawmy gładkie. Nie mieszajmy dwóch wyrazistych kolorów i unikajmy kontrastujących fug, które pomniejszają optycznie pomieszczenie. Modnym trendem wnętrzarskim jest kolorystyka ton w ton, czyli skomponowana na bazie jednej grupy odcieni kolorystycznych.

Zastosowanie kilku odcieni tego samego koloru wprowadza poczucie spokoju i relaksu. Chłodne barwy, np. jasne błękity i zielenie, stworzą świeży klimat wypełniony światłem, powietrzem i optycznie powiększą przestrzeń. Dzięki kolorom ziemi ocieplimy pomieszczenie, tworząc przytulną atmosferę̨, ale też optycznie je zmniejszymy – podkreśla Monika Komorowska, projektantka wnętrz z wieloletnim doświadczeniem.

Kolorowe spoiny w łazience

Ciekawy pomysł na wybór koloru w łazience zaproponował producent spoin Ceresit CE 40 Silica Active. Aby pomóc użytkownikom w doborze barw, które będą spełniały ich indywidualne wymagania, a jednocześnie do siebie pasowały, Ceresit pogrupował 32 odcienie fug w palety poszczególnych żywiołów – Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia. Dzięki temu można zharmonizować kolor fugi z płytkami, a nawet poszczególnymi dodatkami w łazience, takimi jak rama obrazu, wazon czy ręczniki.

Stworzenie wymarzonej łazienki należy zatem rozpocząć od zadania sobie pytania o to, jaki żywioł świata przyrody najlepiej odpowiada naszemu temperamentowi. Czy są to wyraziste odcienie Ognia, takie jak pustynne piaski Sahary i rozgrzewające chili, czy raczej delikatne kolory Powietrza z wieloma odcieniami niezwykle modnej szarości.

Świadomy wybór koloru płytek w łazience jest niezwykle ważny, ponieważ jeśli zdecydujemy się na ułożenie ich również na ścianach, mocniejsze, wyrazistsze kolory mogą zdominować przestrzeń – radzi Monika Komorowska.

Zobacz czym wyróżnia się nowoczesna i inteligentna łazienka.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!