Najlepsze Domy
Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

Zlewozmywaki ze stali nierdzewnej

Nawet jeśli mamy zmywarkę, to korzystamy ze zlewozmywaka średnio kilkanaście razy dziennie. Często narażony jest na uszkodzenia czy wysokie temperatury, dlatego warto wybrać model dobrej jakości, który posłuży nam przez wiele lat i wciąż będzie wyglądał jak nowy.

Urządzanie kuchni jest trudnym zadaniem. Trzeba wybrać meble, sprzęty AGD, kolory ścian, podłogę, a nawet dodatki – wszystkie te elementy powinny doskonale ze sobą współgrać. Obecnie możliwości są ogromne, zaś wybór dostępnych towarów potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Zlewozmywak jest nieodłącznym elementem kuchennego wyposażenia. Mogłoby się wydawać, że jego wybór jest prosty i tak naprawdę nie ma większego znaczenia, jednak jest to dosyć mylne. Na rynku dostępne są różne modele oraz rodzaje zlewów – my dzisiaj bliżej przyjrzymy się najpopularniejszym zlewozmywakom, czyli takim, które wykonane są ze stali nierdzewnej.

Doskonale wiemy, że jeden zlew może znacznie różnić się od drugiego. Modele wykonane ze stali mogą się różnić między sobą wielkością, wyglądem oraz właściwościami. Są inaczej wykończone i mają różne stopnie trwałości. Im trwalszy materiał, tym większa jest odporność, jednak wiąże się to także z wyższą ceną produktu. Do produkcji zlewozmywaków stalowych wykorzystywane są różne rodzaje stali, co oczywiście przekłada się na ich jakość.

Mikrotekstura

Na obecnym rynku możemy dostać zlewozmywaki ze stali szlachetnej, których powierzchnia pokryta jest mikroteksturą. Są to zlewy wysokiej klasy, które cieszą się sporą popularnością, ze względu na to, że ta nowoczesna struktura zapobiega osadzaniu się brudu na powierzchni zlewozmywaka. Dzięki temu, łatwo jest utrzymać zlew w czystości, a wszelkie zabrudzenia usuwają się same. Woda nie zatrzymuje się na powierzchni zlewu, tylko od razu spływa dzięki specjalnej powierzchni. W ten sposób unikamy tworzących się zacieków i zlew prezentuje się cały czas świetnie. Taki rodzaj zlewozmywaków wygląda niezwykle szykownie i elegancko. Idealnie będą pasowały do kuchni o nowoczesnym wykończeniu. Łatwo je dopasować do kuchni w każdym stylu, ponieważ na rynku dostępne są modele w różnych wzorach i kolorach.

Mieszanka różnych materiałów

Producenci coraz częściej proponują solidne zlewozmywaki, których skład stanowi kombinację kilku wartościowych składników w tym wspomnianej stali szlachetnej oraz dodatków w postaci niklu czy chromu. Poprzez użycie w procesie wytwórstwa pierwszego z wyżej wspomnianych metali możemy uniknąć problemów z zarysowaniami czy pęknięciami. Zlewozmywak będzie łatwy do wyczyszczenia, bez konieczności szorowania. Nikiel jest też materiałem, który jest bardzo odporny na wysokie temperatury, więc nawet wrzątek wylany z czajnika nie doprowadzi do uszkodzeń czy plam czy. Jest to materiał niesamowicie elastyczny, ale jednocześnie niewrażliwy na urazy mechaniczne, więc zlewozmywak nie będzie podatny na ścieranie. Z kolei chrom zapobiega rdzewieniu.

Ilość komór

Przedsiębiorcy zadbali o to, abyśmy nie mieli łatwego wyboru podczas poszukiwania tego idealnego zlewozmywaka. Poszczególne modele różnią się między sobą również wielkością oraz metodą montażu. Biorąc pod uwagę rozmiary możemy wyróżnić zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe, a nawet dwu i półkomorowe. Wszystkie modele dodatkowo możemy spotkać w wersji z ociekaczem lub bez.

Czytaj także: Blat do kuchni. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!