Najlepsze Domy
Zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniu to nie tylko problem smogu

Zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniu to nie tylko problem smogu

Grzegorz Pollak, Key Account Consultant w firmie Fellowes Polska podkreśla, że zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach zarówno mieszkalnych, jak i typowo biurowych, to nie tylko problem smogu, ale też pleśni, wirusów, bakterii, zapachów i alergenów. Jak skutecznie chronić swoje zdrowie przed tymi zagrożeniami?

Jaki udział mają urządzenia oczyszczające powietrza w zielonym i zrównoważonym budownictwie?

Zielone i zrównoważone budownictwo to trend, którego celem jest ochrona tego, co otacza nas w postaci piękna natury, jak i oszczędność energii, której zasoby w XXI wieku musimy racjonalnie wykorzystywać. Korzyści z tego wynikające dotyczą zarówno środowiska naturalnego, jak i naszego zdrowia: fizycznego i psychicznego. W aspekcie zdrowia oczyszczacze powietrza przeznaczone do domów i pomieszczeń publicznych (dwie różniące się między sobą kategorie) idealnie wpisują się w korzyści wynikające z trendu ekologicznego budownictwa.

Warto zauważyć, że zanieczyszczone powietrze w pomieszczeniach to nie tylko problem smogu przenikającego do wnętrza, ale również zagrożenie wynikające z Syndromu Chorego Budynku oraz obecności wirusów i bakterii, które są przyczyną wielu chorób, a co za tym idzie absencji chorobowych pracowników. Interesującym jest fakt, że obecność oczyszczaczy powietrza w pomieszczeniach zwraca uwagę ludzi na istniejący problem zanieczyszczonego powietrza, co z kolei zmusza do refleksji i stymuluje zachowania ekologiczne.

 W jaki sposób można szybko i skutecznie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach obiektów użyteczności publicznej?

Problem zanieczyszczonego powietrza w pomieszczeniach publicznych to głównie wirusy, bakterie, których obecność wiążę się z faktem przebywania w tych pomieszczeniach ludzi. Profesjonalne oczyszczacze powietrza, których wydajność i skuteczność dostosowana jest to wentylowanych pomieszczeń i dużej ilości osób (20-40) potrafią w krótkim czasie oczyścić powietrze zarówno z wirusów, bakterii oraz z zapachów i alergenów. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem z punktu bezpieczeństwa i komfortu osób przebywających w takich miejscach są oczyszczacze wiszące z wysokowydajnymi filtrami węglowymi i HEPA 13, których wydajność (a więc i szybkość oczyszczania) jest większa w porównaniu do oczyszczaczy stojących (potwierdzone w badaniach AGH).

Czujniki zanieczyszczeń i obecności osób w pomieszczeniu sprawiają, że oczyszczacze błyskawicznie reagują na zanieczyszczenia i wyłączają się po oczyszczaniu powietrza i opuszczeniu pomieszczenia przez pacjentów, gości, pracowników czy dzieci w żłobku, przedszkolu, szkole. Istotnym jest fakt, że wielkość i konstrukcja filtrów w urządzeniach profesjonalnym, a co za tym idzie okres wymiany filtrów jest dłuższy w porównaniu z oczyszczaczami domowymi, które przeznaczone są do „obsługi” pomieszczeń, w których przebywa 3-5 osób maksymalnie.

O najnowszych technologiach i urządzeniach przeznaczonych do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach i rozwoju zrównoważonego budownictwa na w Polsce będą rozmawiali eksperci podczas nowego eventu Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!