Najlepsze Domy
Zalety markiz dachowych

Zalety markiz dachowych

W przeciwieństwie do rolety zewnętrznej markiza nie blokuje całkowicie światła słonecznego – dlatego sprawdzi się na poddaszu, jeśli chcemy stworzyć tam funkcjonalną przestrzeń do pracy czy relaksu, a jednocześnie nie zasłaniać całkowicie widoku z okna. Dowiedz się więcej o jej funkcjach i rodzajach.

Poddasze to miejsce, które szybko się nagrzewa – możesz to odczuć szczególnie latem. Na szczęście ilość ciepła dostającego się do pomieszczenia można kontrolować. Z pomocą przychodzi markiza dachowa, która jest gwarancją przyjemnej, niższej temperatury na poddaszu nawet podczas największych upałów.

Markizy – do czego służą?

Główną funkcją markiz jest regulacja temperatury na poddaszu – jego nagrzewanie jest dzięki nim znacząco zmniejszone. Jak to możliwe? Ten rodzaj wyposażenia jest montowany po zewnętrznej stronie okna, dlatego zatrzymuje ciepło, zanim jeszcze promienie słoneczne dotrą do szyby. Dzięki temu na poddaszu będziemy odczuwać przyjemny chłód, nawet jeśli na zewnątrz panuje upał. 
Markiza jest wykonana z siatkowanej tkaniny, odpornej na czynniki atmosferyczne. Materiał jest wytrzymały, a jednocześnie nie przysłania widoku za oknem i nie zaciemnia pomieszczenia – możemy swobodnie i w odpowiedniej temperaturze odpoczywać i spędzać czas z rodziną.

Jak zamontować i obsługiwać markizę?

Markizę montuje się od wewnątrz – nie ma potrzeby wychodzenia na dach. Jeśli chcesz, możesz więc zrobić to samodzielnie, ale warto rozważyć powierzenie zadania montażyście. Unikniesz problemów technicznych i będziesz mieć gwarancję trwałości i funkcjonalności przez wiele lat.

Czytaj także: Zdrowy mikroklimat w domu. 

Obsługa markizy dachowej jest bardzo prosta i, co ważne, markiza w żaden sposób nie przeszkadza w operowaniu oknem. Możesz je dowolnie otwierać, uchylać i zamykać, niezależnie od tego, czy markiza jest rozłożona, czy nie. Dodatkowo w czasie, gdy nie używasz markizy (na przykład zimą), schowasz ją w wygodnym i estetycznym górnym kasetonie.

Aby zaciągnąć markizę manualną, otwórz okno, obróć je o 180 stopni i zaczep tkaninę na haczykach, które znajdziesz w dolnej części skrzydła, po zewnętrznej stronie okna. 

Źródło: Velux.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!