Najlepsze Domy
Zachowaj porządek w szafie na dłużej

Zachowaj porządek w szafie na dłużej

Mycie okien, prace w ogrodzie, czy wymiana garderoby to tylko kilka z wiosennych obowiązków. Jeśli jeszcze nie zaczęłaś porządkować swojej szafy – to już najwyższy czas. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak się do tego zabrać.

Masz mnóstwo zimowych ubrań w szafie? Chciałabyś wymienić garderobę na wiosenno-letnią, ale nie masz na nią miejsca? To odpowiedni moment na porządki! Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz salonów Agata zdradza 3 sposoby na bałagan w szafie.

Zimowa wymiana

Gruntowne porządki w szafie po sezonie zimowym przydadzą się każdemu. Może to chwilę potrwać, dlatego poświęć weekendowe popołudnie na reorganizację garderoby. Jeśli szafa jest niewielka i aktualnie zalegają w niej zimowe ubrania – wyjmij je z szafy. Pozostaw tylko te, które mogą się przydać na chłodniejsze wieczory. Bądź krytyczna. Wyrzuć z głowy wszystkie „może założę” lub „może się przyda”. Jeśli masz wątpliwości co do niektórych ubrań – radzimy nie pozostawiać ich w szafie, bo tylko zajmą niepotrzebnie miejsce.

Segregacja to podstawa

Najtrudniejsze zadanie to: segregacja. W wiosennej, uporządkowanej szafie zostaw tylko te rzeczy, w których naprawdę będziesz chodzić. Jeśli pojawia się w głowie pytanie, czy jeszcze założę tę bluzkę w paski lub granatowe spodnie – podpowiadamy: to najwyższy czas, aby znalazły one nowego właściciela. Będą tylko niepotrzebnie zajmowały miejsce w szafie, w nieskończoność przekładane z półki na półkę.

Jeśli znalazłaś ubranie, którego dawno nie miałaś na sobie i nie widzisz w najbliższej przyszłości okazji, aby je ponownie założyć – nie zastanawiaj się, oddaj je komuś innemu lub sprzedaj na jednym z portali, które umożliwiają sprzedaż lub wymianę. Znalazłaś jeansy z zepsutym zamkiem? Sweter z dziurą? To odpowiedni czas, żeby na zawsze się z nimi pożegnać.

Odpowiednio przechowuj

Aby porządek w szafie utrzymywał się dłużej niż do pierwszego szukania ulubionej bluzki – pogrupuj ubrania. Jeśli masz odpowiednią liczbę półek: bluzki, koszulki i t-shirty połóż w jednej, jeansy i spodnie w drugiej, swetry, bluzy w trzeciej i tak dalej.

Dla zimowych lub okazyjnych butów kup plastikowe pudełko, które ochroni je przed kurzem i zabrudzeniami. Zimowe ubrania natomiast spakuj na przykład w materiałowe pokrowce i schowaj na dnie szafy lub pod łóżkiem. To samo zrób z drobnymi dodatkami – wybierz zgodne ze swoim stylem ozdobne pudełka i posegreguj. 

Porządek w szafie wymaga dużo chęci, determinacji i odrobiny wolnego czasu. Nie zniechęcaj się przy pierwszej, trudnej decyzji dotyczącej rozstania się z nienoszoną bluzką. Będziesz zadowolona z efektu końcowego, kiedy to znalezienie konkretnego elementu garderoby zajmie dosłownie chwilę. 

Czytaj także: Zalety mebli wielofunkcyjnych.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!