×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Zabezpieczenie betonu architektonicznego

Zabezpieczenie betonu architektonicznego

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 30 paź 2017 14:30

Ze względu na swój surowy i minimalistyczny wygląd, beton powszechnie stosowany jest w loftach i luksusowych apartamentach. Coraz częściej wykorzystuje się go także na ścianach w kuchniach i łazienkach. Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne – odpowiednio zabezpieczone powłoki są odporne na wodę, wysokie temperatury i zarysowania, a przy tym łatwo się je czyści. Natomiast betonowa ściana w salonie będzie nowoczesnym i nietuzinkowym detalem.

Beton architektoniczny to rozwiązanie, które można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, a także na zewnątrz budynków. Jest trwały i wytrzymały, a jednocześnie bardzo estetyczny. Aby na długo zachował swoje właściwości, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia – wtedy może być stosowany nawet w trudnych warunkach – wystawiony na działanie mrozu i wilgoci. 

Specjalne preparaty zabezpieczające beton stosowane są w celu ochrony przed rozwojem grzybów i pleśni, tworzeniem się nieestetycznych zacieków oraz trwałych zmian kolorystycznych w miejscach narażonych na wilgoć. Dotyczy to materiału użytego zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, np. w łazienkach i kuchniach.

Sigma Facade Clearcoat to akrylowy lakier przeznaczony do ozdabiania i zabezpieczania betonu. Ma bezbarwny kolor i satynowe wykończenie, co pozwala uwypuklić naturalny odcień i strukturę materiału. Zapewnia ochronę przed degradacją chemiczną betonu i poprawia jego właściwości izolacyjne. Stosowany na dworze zapobiega uszkodzeniom powierzchni zachodzącym pod wpływem minusowych temperatur.

Sigma Facade Clearcoat ma działanie dwukierunkowe. Z jednej strony pozwala zniwelować defekty betonu i zapewnia mu najwyższe parametry ochronne przed korozją. Z drugiej, pozwala uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Lakier nadaje materiałowi głębi i dzięki możliwości jego kolorowania pozwala uzyskać niezwykłe efekty barwne – tłumaczy zastosowanie produktu Piotr Nowacki, brand manager marki Sigma Coatings.

Lakier aplikować można pędzlem, np. płaskim, lub w przypadku większych powierzchni za pomocą natrysku. Zalecane są dwie warstwy preparatu, nanoszone w odstępie co najmniej 16 godzin.

Czytaj także: Beton architektoniczny we wnętrzu.

Beton architektoniczny, ze względu na niskoporowatą powierzchnię, nie wymaga wcześniejszego gruntowania. Wydajność lakieru w tym przypadku to około 10 m2/l. Lakier występuje w opakowaniach o pojemności 5 l.

Po zakończeniu malowania narzędzia należy umyć wodą, aż do całkowitego wypłukania preparatu.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także