Najlepsze Domy
Wykańczanie podłóg - poznaj najnowsze trendy

Wykańczanie podłóg - poznaj najnowsze trendy

Drewno uchodzi za materiał podłogowy najwyższej klasy, dlatego podłogi drewniane były, są i, jak wskazują najnowsze trendy, będą modne jeszcze długo. Zmiany można zaobserwować jedynie w popularności poszczególnych gatunków drewna, a także sposobie układania desek. Do wnętrz wkraczają dębowe podłogi w swojej naturalnej odsłonie układane nie prostopadle w kierunku padania światła zewnętrznego, a w zupełnie nowe wzory, kreujące w pomieszczeniach atrakcyjne efekty wizualne.

Po latach świetności produktów egzotycznego pochodzenia, obecnie znów skłaniamy się ku odmianom krajowym. Na popularności zyskują szczególnie podłogi dębowe z bogatym usłojeniem, sękami oraz pęknięciami – czyli w swojej jak najbardziej naturalnej odsłonie. Taka podłoga wprowadza do wnętrza wiele ciepła i przytulności, a zarazem klasy i elegancji.

W ofercie Kaczkan dostępne są produkty w klasach drewna Rustical Premium i Country, które wpisują się w te założenia. Deski klasy Rustical Premium cechują się delikatnym rysunkiem, na który składa się dowolny układ słojów, niewielkie sęki, bardzo małe pęknięcia i lekkie przebarwienia pozbawione bieli, z kolei Country posiadają dowolny układ słojów, liczne duże sęki, pęknięcia oraz przebarwienia o wyrazistym charakterze. Jakość i trwałość drewnianych podłóg Kaczkan zapewnia jeden gatunek – dąb szypułkowy, który występuje głównie na terenie czystych, warmińsko-mazurskich lasów, w których wzrasta powoli, nabierając szlachetności. Drewno do produkcji podłóg pozyskiwane jest zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wszystkie oferowane produkty posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację zgodną z wymogami UE. 

Nowe sposoby układania desek

Oprócz wielkiego powrotu do krajowych odmian drewna, wśród trendów 2018/2019 w zakresie wykańczania podłóg można zaobserwować sposób układania desek. Do łask wraca przede wszystkim jodełka, lecz w zupełnie nowym wydaniu. W ofercie Kaczkan znajdują się deski przycięte pod kątem 22,5o lub 45o tworzące na podłodze wzory jodełki francuskiej i węgierskiej, które wprowadzają do wnętrz ponadczasowy szyk, a zarazem nowoczesny styl.

Ciekawym trendem jest także stosowanie szerszych i dłuższych desek. Dzięki mniejszej ilości linii łączących na większych powierzchniach można lepiej zaprezentować naturalny charakter drewna dębowego.

Kolejnym wielkim trendem 2018/2019 jest wykańczanie podłogi deskami o różnej szerokości. Rozwiązanie to dedykowane jest szczególnie osobom odważnym oraz poszukującym awangardowych rozwiązań w zakresie urządzania wnętrz. Podłogi drewniane, które w dobrze rozplanowany sposób łączą różne szerokości desek, mogą tworzyć bardzo ciekawe i zróżnicowane wzory, nadające przestrzeni niebanalnego charakteru. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, a także nadać mu wyszukanego i luksusowego wyrazu, warto zdecydować się natomiast na ułożenie desek po skosie. To kolejna propozycja będąca bardzo na czasie.

Czytaj także: Jodełka na podłodze i na ścianie. 

 

  • celine456,

    Podłoga ułożona w jodełkę świetnie się prezentuje, parkietlux ułożył mi parkiet właśnie w taki sposób. Jakiego wystroju bym sobie nie wymyśliła to podłoga i tak będzie pasować.