REKLAMA
Najlepsze Domy
Wybieramy system kominowy do domu

Wybieramy system kominowy do domu

Przed przystąpieniem do budowy komina musimy podjąć decyzję dotyczącą ogrzewania budowanego domu i przemyśleć wybór kominka. Fot. Jawar
Przed przystąpieniem do budowy komina musimy podjąć decyzję dotyczącą ogrzewania budowanego domu i przemyśleć wybór kominka. Fot. Jawar
Podpowiadamy na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed ostatecznym wyborem systemu kominowego domu. Okazuje się że ma duże znaczenie ma system grzewczy naszego domu.

Przed przystąpieniem do budowy komina musimy podjąć decyzję dotyczącą ogrzewania budowanego domu i przemyśleć wybór kominka.

Niezwykle ważną kwestią jest dopasowanie systemu kominowego do urządzenia grzewczego, nigdy na odwrót. Dotyczy to zarówno pieców i kotłów stałopalnych, kotłów z zamkniętą komorą spalania, jak i kotłów gazowych i olejowych.

Jest to istotne, ponieważ każde urządzenie grzewcze różni się diametralnie między sobą konstrukcją, co wpływa na rodzaj systemu odprowadzania spalin, jaki należy zastosować.

Zasadniczym krokiem jest również oszacowanie minimalnej i maksymalnej wysokości komina. Sama jego długość narzucona jest przez wysokość budynku i ma bezpośredni wpływ na  dobór średnicy.

Montaż systemu kominowego nie należy do najprostszych – pomocne w tym mogą być informacje zamieszczone w projekcie budowlanym. Jeśli jednak nie czujemy się w tym obeznani, warto skorzystać z pomocy eksperta.

Specjalizujemy się w tematyce kominów systemowych już od prawie 20 lat. Po wykonaniu wywiadu środowiskowego z Klientem nasz ekspert doradzi, który system kominowy lepiej sprawdzi się na przykład przy paliwach stałych, a który będzie idealny dla budownictwa energooszczędnego – mówi Paweł Jarzyński, prezes firmy Jawar. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!