REKLAMA
Najlepsze Domy
Wybieramy stolik kawowy

Wybieramy stolik kawowy

Stolik kawowy to mebel, który – nieco wbrew swojej nazwie – nie służy tylko do serwowanie gorących napojów. Często stanowi on centrum domowego życia, stając się miejscem towarzyskich spotkań lub chwil relaksu przy dobrej książce lub filmie. Czym zatem kierować się przy wyborze stolika kawowego, by spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje? Wskazówek udziela ekspert firmy Rosanero.

Mały lub duży, drewniany lub z tworzywa sztucznego, klasyczny lub nowoczesny – wybór stolika kawowego, choć z pozoru jest kwestią prostą, może sprawić nie lada problem. Przed podjęciem decyzji zakupowej, warto gruntownie się zastanowić, który mebel będzie pasował zarówno do stylistyki pomieszczenia, jak i naszych potrzeb oraz przyzwyczajeń. 

Mały, duży lub w komplecie

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru stolika kawowego, jest jego rozmiar. W przestronnych pomieszczeniach, wyposażonych w pokaźną sofę czy narożnik, warto postawić na mebel z dużym blatem. Dzięki temu osoby siedzące wokół niego będą miały wystarczająco dużo miejsca na wygodne postawienie filiżanki czy talerzyka, a sam stolik nie „zgubi się” wśród innych mebli. Małe wnętrza wymagają z kolei kompaktowych rozwiązań, dlatego też w niedużym salonie najlepiej sprawdzi się stolik w wersji mini.

W przypadku małych pomieszczeń dobrym pomysłem jest również wybór kompletu złożonego z dwóch stolików, zróżnicowanych pod względem wielkości i wysokości. Za przykład może posłużyć komplet NORDIC marki Rosanero. Stoliki te zaprojektowane zostały w taki sposób, by jeden wygodnie chował się pod drugim. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zaoszczędzić cenne miejsce, a w razie potrzeby – ustawić obok siebie dwa stoliki i wygodnie ugościć rodzinę czy znajomych - tłumaczy Karina Wilkołek, ekspert firmy Rosanero.

Funkcjonalność i trwałość w pakiecie

Drugi punkt na drodze do znalezienia idealnego stolika kawowego to określenie swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Wiadomo przecież, że mebel ten większości z nas służy nie tylko do odstawienia filiżanki z kawą czy herbatą. Często leżą na nim ulubione gazety i piloty do telewizora czy zestawu stereo. Odkładamy tam również telefon lub czytaną właśnie książkę.

Aby na stoliku wygodnie pomieścić wszystkie drobiazgi, warto wybrać model z dodatkową półką, ukrytą pod właściwym blatem. Ciekawym pomysłem jest również mebel z ukrytymi wewnątrz szufladkami. Dzięki nim wszystkie potrzebne rzeczy będą zawsze pod ręką, a zarazem pozostaną ukryte przed wzrokiem niespodziewanych gości - mówi ekspert.

Czytaj także: Wypoczynek na kanapie. 

Jeżeli chodzi o funkcjonalność stolików to nie można zapominać również o ich trwałości i wytrzymałości. Mebel powinien przecież w nienagannym stanie przetrwać wiele lat, wytrzymując duże obciążenia oraz kontakt z gorącymi naczyniami.

Przed zakupem konkretnego modelu koniecznie trzeba sprawdzić, z jakich materiałów jest on wykonany oraz jak starannie został wykończony. Warto wybierać modele z litego drewna, szkła float czy też z blatami pokrytymi najwyższej jakości fornirem lub zabezpieczone dobrej klasy lakierami. Dobrze też jest upewnić się, w jakim kraju stoliki są wytwarzane i stawiać na sprawdzonych, rodzimych producentów - dodaje Karina Wilkołek z firmy Rosanero.

W zgodzie z gustem i trendami

Po określeniu swoich wymagań względem stolika oraz dopasowaniu jego rozmiarów do kubatury pomieszczenia pozostaje najprzyjemniejsza część zadania – znalezienie modelu zgodnego z naszym gustem i harmonizującego z wystrojem wnętrza.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!