×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Wybieramy grzejnik do łazienki

Wybieramy grzejnik do łazienki

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 08 cze 2015 11:27
Zaktualizowano: 08 cze 2015 12:09

Ze względu na duży poziom wilgoci łazienka jest pomieszczeniem, do którego wybiera się specjalny rodzaj grzejnika. Od tego instalowanego w pokoju odróżnia go przede wszystkim rodzaj użytych materiałów, które muszą być odporne na rdzę.

Ze względu na duży poziom wilgoci łazienka jest pomieszczeniem, do którego wybiera się specjalny rodzaj grzejnika. Od tego instalowanego w pokoju odróżnia go przede wszystkim rodzaj użytych materiałów, które muszą być odporne na rdzę.

Z tego powodu dużą popularnością cieszą się grzejniki drabinkowe wykonane ze stalowych rurek. Pionowe kolektory połączone poziomymi rurkami są malowane lub lakierowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na wilgoć. Grzejniki drabinkowe są doceniane również za ich wyjątkowo praktyczną funkcję suszarki.

Bardzo ważną kwestią przy wyborze grzejnika łazienkowego jest jego moc. Powinna ona być wystarczająca do zapewnienia temperatury około 25ºC w całym wnętrzu.

Wybierając grzejnik łazienkowy ważne jest, aby jego wydajność była o 25% większa niż w przypadku rozwiązań stosowanych np. w sypialni. Powinno się więc zwracać uwagę nie tylko na jego wymiary, ale przede wszystkim na moc. Warto pamiętać, że wielkość nie zawsze przekłada się na wydajność urządzenia.

Odpowiednia temperatura jest także ważna w przypadku, gdy grzejnik służy nam jako suszarka do ręczników czy odzieży. Zbyt niska temperatura może powodować, że mokra bielizna nie będzie wysychać tylko tęchnąć, a w łazience utrzymywać się będzie nieprzyjemny zapach zawilgoconych ubrań.
Planując montaż grzejnika łazienkowego na ścianie powinniśmy unikać bezpośredniego sąsiedztwa wanny, umywalki lub prysznica. Grzejnik łazienkowy nie powinien być narażony na bezpośredni kontakt z wodą. Częste korzystanie z umywalki czy wanny nie pozwoli wyeliminować stałego zawilgocenia grzejnika. Może to prowadzić do korozji, dlatego też grzejniki powinno się montować z dala od źródeł wody.

Jeżeli planujemy montaż grzejnika elektrycznego powinniśmy zamontować go jak najbliżej kontaktu. Chodzi o to, aby wyeliminować problem wiszących kabli.

Standardowo grzejniki płytowe, jak i te drabinkowe malowane są na biało. Coraz częściej projekt aranżacji łazienki zakłada jednak montaż dekoracyjnego grzejnika w modnym kolorze. Ciekawym urozmaiceniem oferty rynkowej są produkty wyposażone w lustro, półki lub dodatkowe uchwyty na ręczniki. Dzięki temu grzejnik przestaje być jedynie źródłem ciepła, a staje się ważnym elementem wystroju łazienki.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także