Najlepsze Domy
Wnętrza fusion

Wnętrza fusion

Styl fusion to zabawa strukturami i kolorami. Na jednej płaszczyźnie mebla możemy zestawić ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Fot. Interprint
Styl fusion to zabawa strukturami i kolorami. Na jednej płaszczyźnie mebla możemy zestawić ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Fot. Interprint
Współczesne wnętrza nie muszą być stonowane i bez wyrazu. Porzućmy biel i szarości na rzecz miksowania kolorów i faktur. Postawmy na różnorodność i indywidualny styl.

Styl fusion szuka kontrastów, scala elementy o bogatej kolorystyce i zaskakujących wzorach. W kuchni fusion kucharz łączy różne składniki, miesza pozornie niepasujące do siebie smaki, miksuje sposoby ich przygotowania, po czym układa na talerzu danie, które stanowi absolutną wariację. I chociaż patrzymy na to wszystko ze zdziwieniem, to w ostatecznym rozrachunku rozpływamy się w zachwycie - nad pomysłowością i kunsztem wykonania. Tak samo możemy zrobić dziś z aranżacją swoich domów i mieszkań. Dzięki nietypowym zestawieniom barw i struktur dekorów mamy możliwość zaprojektować wnętrza o nieoczywistej, nietuzinkowej i przede wszystkim zaskakującej stylistyce.

Podejście indywidualne

Szeroka paleta dekorów Interprint pozwala zastosować na powierzchni mebli nie tylko struktury drewnopodobne, ale również inne materiały. Styl fusion to w tym przypadku swoista zabawa strukturami i kolorami. Na jednej płaszczyźnie mebla możemy zestawić ze sobą materiały, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, jak drewno i stal, czy też marmur i beton. W tym stylu modne jest zastosowanie dekorów bardzo wyrazistych, np. imitujących tkaninę lub mosiądz, surowy beton lub blachę. Jeden materiał to dziś zdecydowanie za mało - liczy się różnorodność i zabawa fakturami.

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie w produkcji mebli skrzyniowych jest połączenie różnych dekorów na frontach mebla. To właśnie fronty są ich wizytówką i najbardziej przykuwają uwagę, a dzięki połączeniu różnorodnych dekorów mebel zyska nieszablonowy styl. Dla osób, które w aranżacji wnętrz cenią wyrazistość i charakter, Interprint proponuje połączenie dekorów kreatywnych z dekorami uni. Doskonałym przykładem jest dekor Linna, na którego powierzchni odciśnięte są kreski skierowane w różne strony. Pięknie prezentuje się w połączeniu z grafitem, który podkreśla jego trójwymiarowy styl i sprawia, że dekor jest jeszcze bardziej hipnotyczny.

Nieszablonowy miks

Styl fusion doskonale sprawdza się także w kuchni. Po wszechobecnej bieli przyszedł czas na bardziej szalone stylizacje, a jedną z nich jest właśnie łączenie różnych dekorów, nie tylko na powierzchni frontów, ale także blatu. Niezwykle modne jest zestawienie chłodnych materiałów imitujących beton lub kamień, z ciepłymi dekorami do złudzenia przypominającymi prawdziwe drewno.

Interprint proponuje w tym przypadku dekor blatowy Rocks (dostępny w ofercie Swiss Krono D1033), który ma szorstką i nierówną powierzchnię, dzięki czemu idealnie odwzorowuje naturalny kamień. Łączy się z przytulnymi dekorami, jak Artisan czy Hudson Planked. Ich wyraziste rysunki i mocno zaznaczone kwiaty, sprawią, że kuchenna aranżacja stanie się cieplejsza, ale przede wszystkim nie zabraknie jej smaku i charakteru. Na frontach warto z kolei połączyć dekory matowe z połyskującymi lub z imitującymi kamień. Takie zestawienia z pewnością sprawią, że kuchnia będzie piękna i ciekawa w swojej stylistyce.

Czytaj także: Ciekawy sposób na metamorfozę mebli. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!