Najlepsze Domy
Wieszak na rower (bez wiercenia w ścianie)

Wieszak na rower (bez wiercenia w ścianie)

Wieszaki rowerowe pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie jednośladu we własnym mieszkaniu. Fot. iStock.com/WichitS
Wieszaki rowerowe pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie jednośladu we własnym mieszkaniu. Fot. iStock.com/WichitS
Wieszaki rowerowe pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie jednośladu we własnym mieszkaniu. Co istotne, dzięki ich wykorzystaniu możemy nie tylko zaoszczędzić wiele cennego miejsca, ale również wprowadzić do pomieszczenia oryginalny element aranżacyjny. Zawieszony na ścianie rower doskonale odnajdzie się w roli designerskiej ozdoby i sprawi, że wnętrze będzie pełniej oddawać osobowość jego właściciela.

Przechowywanie roweru zimą może stanowić problem, jeżeli nie dysponujemy garażem lub piwnicą. Zgubny wpływ na jego stan techniczny ma przede wszystkim wilgoć. Jeżeli zdecydowaliśmy się umieścić sprzęt w piwnicy lub garażu – zadbajmy o to, aby w pomieszczeniu było stosunkowo sucho i ciepło. W rezultacie zminimalizujemy ryzyko wystąpienia korozji i innych uszkodzeń, które może spowodować zamarzająca woda. Czasami jednak nie mamy innej możliwości niż przechować rower we własnym mieszkaniu. Pokojowa temperatura będzie dla roweru korzystna, a co więcej zyskamy pewność, że nie stanie się on łatwym łupem dla złodzieja. Z drugiej strony, wygospodarowanie miejsca na rower w mieszkaniu może okazać się nie lada wyzwaniem. 

W tej sytuacji pomysłowym rozwiązaniem jest wykorzystanie wieszaka rowerowego. Montaż wieszaka wcale nie oznacza konieczności wiercenia ścian – pracę ułatwi klej Fix All High Tack firmy Soudal, który odznacza się silnym chwytem początkowym i wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Ponadto produkt jest praktycznie bezwonny i neutralny chemicznie. Ma także bardzo dobrą przyczepność do wszelkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, w tym do betonu, cegły, kamienia naturalnego, płyty gipsowo-kartonowej, drewna, metali oraz większości tworzyw sztucznych.

Czytaj także: Kilka tricków, które pomogą zaaranżować mały metraż. 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!